Świeradów-Zdrój

11.11.2021 r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w ŚWIERADOWIE-ZDROJU

2021-11-13 14:57:38
A+ A-

 

Świeradów-Zdrój dla Niepodległej

11 listopada to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata. W ten dzień nie zapominamy także o ludziach, którzy w wyniku działań wojennych ponieśli największą ofiarę – przelewali krew za wolną Ojczyznę.

Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP. Następnie wszystkie osoby, które pozostały w świątyni mogły wysłuchać wyjątkowego koncertu zespołu Syntonia. W zaprezentowanym repertuarze nie zabrakło patriotycznych utworów.

Następnie wszyscy chętni na spacer, bieg bądź przejażdżkę rowerową mogli udać się, koniecznie z biało-czerwonym elementem, na wiatę na Zajęczniku. Tam na pierwszych stu osób czekaliśmy z pamiątkowymi medalami. Państwa frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, stąd też już po godzinie zabrakło okolicznościowych medali. Jednak wszyscy uczestnicy wydarzenia, nie ważne o której godzinie dotarli do nas, mogli skosztować kiełbasy prosto z ogniska, przy którym nie zabrakło spontanicznego, wspólnego odśpiewania patriotycznych pieśni. Dodatkowo, można była obejrzeć wystawę prac plastycznych przygotowanych przez świeradowskie przedszkolaki z grup Świerkowej oraz Jarzębinowej. W tym miejscu dziękujemy opiekunkom grup – paniom Annie Adamiak i Karolinie Tetich oraz Katarzynie Winnik i Klaudii Dziendziara za przekazane prace.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Nadleśnictwu Świeradów, a w szczególności panom leśnikom – Grzegorzowi Schubertowi oraz Marcinowi Maguda, za przygotowanie i czuwanie nad ogniskiem.

 

 

 

ORGANIZATOR: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" Świeradów-Zdrój 

https://stacjakultury.swieradowzdroj.pl/

Multimedia