Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój testuje serce – 9 sierpnia rusza Test Kardioprotekcji!

A+ A-

Świeradów-Zdrój testuje serce – 9 sierpnia rusza Test Kardioprotekcji!

 

Choroby układu krążenia przewodzą stawce przyczyn umieralności w Polsce. Jednym ze sposobów na odwrócenie tego trendu jest budowanie świadomości dotyczącej prewencji chorób naczyniowo-sercowych, której kluczowymi elementami są prewencja oraz rehabilitacja kardiologiczna. Wiedzę w tym zakresie będą przekazywać w Świeradowie-Zdrój organizatorzy kampanii „Akcja Kardioprotekcja”.

 

W dniach 9-10 sierpnia seniorzy spędzający czas w Uzdrowisku w Świeradowie-Zdroju będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego badania swojego stanu zdrowia za pomocą KardioTestu oraz otrzymają informacje jak dbać o serce. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i poszerzenia wiedzy dotyczącej profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych!

 

KardioTest, który będzie można wykonać na miejscu akcji, jest bezdotykowym, nieinwazyjnym badaniem oceniającym stan zdrowia. Wynik testu stanowi wskazówkę do dalszych działań - dostarcza zestawienie spersonalizowanych czynników ryzyka. Aby zapewnić wsparcie i komfort seniorom organizatorzy będą wspierać proces wypełniania KardioTestu na dedykowanych urządzeniach mobilnych i dołożą starań, aby każdy zainteresowany mógł go wykonać.

 

"Akcja Kardioprotekcja" w sanatorium przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 35 w Świeradowie- Zdroju odbędzie się w godzinach 11:00 - 15:00. Serdecznie zapraszamy uczestników turnusu w sanatorium oraz wszystkich zainteresowanych!

 

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu ?

 

Głównym celem kampanii "Akcja Kardioprotekcja" jest zwiększenie świadomości dotyczącej prewencji i rehabilitacji kardiologicznej. Osoby starsze są bardziej podatne na choroby serca, dlatego niezwykle istotne jest skupienie się na profilaktyce oraz regularnych badaniach lekarskich, zwłaszcza w tej grupie pacjentów.

 

Wysoka zachorowalność na choroby układu krążenia jest w dużej mierze spowodowana niską świadomością na temat czynników ryzyka w społeczeństwie niestety nie wyłączając seniorów. Od wielu lat staramy się budować świadomość społeczną Polaków w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia. Wierzymy, że dzięki upowszechnianiu wiedzy na temat ryzyka chorób sercowo-naczyniowych możemy sprawić, że w najbliższych latach mniej dotkliwe dla Polaków okażą się zagrożenia związane z chorobami układu krążenia” – podkreśla prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz, ekspert kampanii „Akcja Kardioprotekcja”, z Narodowego Instytutu Kardiologii.

 

W ramach kampanii seniorzy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat skutecznych działań prewencyjnych w celu ochrony narządów sercowo-naczyniowych. Każdy z nich otrzyma również materiały edukacyjne z najważniejszymi zaleceniami kardioprotekcyjnymi.

 

,,Cieszymy się, że w ramach kampanii Akcja Kardioprotekcja udało nam się dotrzeć do seniorów. Po wykonaniu Kardiotestu każda osoba otrzyma indywidulane zalecenia. W rehabilitacji kardiologicznej bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń i praca własna pacjenta. Dlatego dla każdego pacjenta lekarz powinien zdefiniować optymalny wysiłek fizyczny, który przyniesie pożądane efekty– dodaje prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz.

 

Jest to już drugie wydarzenie z serii spotkań z seniorami w terenie zaplanowanych w ramach kampanii ,,Akcja Kardioprotekcja”. Wcześniejszy event w Domu Zdrojowym w Cieplicach spotkał się z dużym zainteresowaniem. W kolejnych tygodniach akcja zawita do Połczyna. Zapraszamy do śledzenia strony www.kardioprotekcja.pl, gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące kampanii.


Ogólnopolska kampania „Akcja Kardioprotekcja” ma na celu poprawę świadomości dotyczącej prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Działania edukacyjne obejmują upowszechnianie wiedzy na temat stosowania kardioprotekcji oraz rehabilitacji kardioprotekcyjnej w społeczeństwie, jako skutecznego zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Dane GUS z 2020 wskazywały, że choroby układu krążenia w Polsce przewodzą stawce przyczyn umieralności, wyprzedzając choroby nowotworowe i choroby układu oddechowego. W 2019 r. łącznie odpowiadały one za 73 proc. wszystkich zgonów. W skład Rady Ekspertów kampanii wchodzą: prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz oraz dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Więcej informacji na stronie www.kardioprotekcja.pl, gdzie znajdują się materiały poradnikowe i webinary oraz test kardioprotekcji, który ma na celu sprawdzenie stanu serca Polaków i zalecenie dobrych praktyk kardioprotekcyjnych. Inicjatorem kampanii jest Zentiva, właściciel leku Polocard.


Multimedia

Mapa