Świeradów-Zdrój

Skumbrie w tomacie - Wieczór Poetycki

2010-10-14 13:57:21
A+ A-

Organizatorem wieczoru poetyckiego jest Liceum Ogólnokształcące w Mirsku we współpracy z Uzdrowiskiem „Świeradów - Czerniawa”, Sp. z o.o.

Wystąpią Dymitr Hołówko, aktor Teatru Nowego im. K.Dejmka w Łodzi (także role filmowe, m.in. w filmie „Katyń” w reż. A.Wajdy) oraz Włodzimierz Galicki, animator osób i grup pracujących nad słowem, pomysłodawca i współorganizator cyklu spotkań „Poezja w kamienicy”, odbywających się cyklicznie u OO. Dominikanów w Łodzi; autor wielu scenariuszy poetyckich; pracownik Biblioteki Głównej Politechniki Łódzkiej.

Chcieliście Polski, no to ją macie! (skumbrie w tomacie pstrąg)” -to znany fragment jednego z wierszy K.I. Gałczyńskiego, opublikowanego w 1936r., prezentowanego tego wieczoru. W klimat poezji Gałczyńskiego wprowadzi wystawa zdjęć licealistów z ostatnich wycieczek na Mazury, w tym do związanej z poetą leśniczówki „Pranie”.

Osobny program „Dialog poetycki”(wiersze W. Szymborskiej i Z. Herberta) zostanie zaprezentowany następnego dnia uczniom Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Hotelarskiego w Mirsku. Wystąpią Teresa Makarska, aktorka Teatru Nowego w Łodzi (także role filmowe, m.in. w filmie „Seksmisja” w reż. J. Machulskiego) oraz autor scenariusza i reżyser W.Galicki.

Po programie odbędzie się spotkanie uczniów z aktorami.

Multimedia