15.10. - wieczór poezji Czesława Miłosza

2011-10-11 08:41:22
A+ A-
Wieczór poezji Czesława Miłosza przedstawią artyści z Łodzi:
  • Dymitr Hołówko, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, aktor Teatru Nowego im. K.Dejmka w Łodzi. Zagrał w wielu serialach i filmach , m.in. „Katyń” w reż. Andrzeja Wajdy;
  • Włodzimierz Galicki, autor wielu scenariuszy poetyckich, organizator spotkań poetyckich „Poezja w kamienicy” w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, zasłużony łodzianin, tercjarz zakonu dominikanów;
  • Tomasz Mońko (oprawa muzyczna), absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie organów. Gra przed wszystkim repertuar epoki baroku i improwizacje w stylu współczesnej symfoniki organowej. Wiceprezes Fundacji Ewangelizacyjno-Medialnej „Największa jest miłość”.
„W programie wybór wierszy z ostatnich lat życia Poety, wierszy najważniejszych, bo mówiących o rzeczach najistotniejszych, do bólu prawdziwych, podsumowujących całą twórczość i całe życie Miłosza.” (W.Galicki)

Jest to drugi występ łódzkich artystów w Świeradowie-Zdroju (2010r. „Skumbrie w tomacie” – wieczór poezji K.I.Gałczyńskiego)

  • 15 października 2011r., godz. 17.00, Kawiarnia Zdrojowa
  • Bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji Domu Zdrojowego i przed występem

Zapraszamy!

Multimedia