Świeradów-Zdrój

PROJEKT ZIMA 2023

2023-02-22 07:48:34
A+ A-

Wspólne działanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Stacji TVN to kolejny rok PROJEKTU ZIMA w dolnośląskich ośrodkach narciarskich. Białe szaleństwo na nartach zjazdowych i biegowych, snowboardzie, konkursy z nagrodami, spotkania z osobowościami telewizji i moc atrakcji dla małych i dużych, to wszystko i wiele więcej czekało na odwiedzających miasteczko projektowe.

Niestety w tym roku Projekt nie zawitał do Świeradowa-Zdroju, ale dzięki zaproszeniu UMWD, dane nam było promować nasze miasto i jego atrakcje w namiocie DOLNEGO ŚLĄSKA na Polanie Jakuszyckiej w weekend 11-12 lutego br. Gminę Miejską Świeradów-Zdrój na gościnnych występach reprezentowały Katarzyna Bigus i Adrianna Lorek z Referatu Administracyjnego Urzędu Miasta.
Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy Niezbędnik Turysty i foldery promujące główne atrakcje naszego miasta oraz notesiki z logo, długopisy i ołówki. Dzięki współpracy
z Pracownią Piernikową Isabell odwiedzający mogli sprawdzić swojej zdolności artystyczne w czasie warsztatów zdobienia pierników, które okazały się hitem! Zastanawiające jest to, że zdobienie zajmowało zdecydowanie więcej czasu niż późniejsze zjedzenie pierniczka, który czasami nie doczekał się ukończenia prac zdobniczych ;)

Warsztaty geologiczne poprowadzone przez Ewelinę Puzyniak z Kopalni Św. Jana w Krobicy również cieszyły się powodzeniem, a stukanie młotkiem w bryłę, by wydobyć z niej minerał, było dla niektórych istnym „aktem oczyszczenia” ze złych emocji. Pani Ewelina pokazywała także rakiety śnieżne i śmiałkowie pod jej okiem mogli spróbować poruszania się w nich po śniegu. Specjalnie przygotowana na tą okazję krzyżówka okazała się dla rozwiązujących niełatwa, bo wymagała znajomości całych Gór Izerskich, ale największym problemem okazała się nazwa żabki – symbolu Świeradowa, która dzięki uprzejmości Sky Walk brała aktywny udział w wydarzeniu. Na szczęście małe podpowiedzi nakierowywały na poprawną odpowiedź, ale powstały też nowe określenia żabki - KWISEK i KWISKA. Trud włożony w rozwiązanie krzyżówki przynosił wymierne korzyści, ponieważ dla odważnych podejmujących wyzwanie jej rozwiązania czekały gadżety, vouchery czy bilety wstępu przekazane przez: Ski & Sun Kolej Gondolowa i Apartamenty, Wieżę Sky Walk, Pracownie Piernikową Isabell, Czarci Młyn Czerniawa-Świeradów-Zdrój, Kopalnia Św. Jana w Krobicy. Bardzo dziękujęmy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do współpracy i zaangażowali się w tegoroczny Projekt Zima, by po sąsiedzku promować Świeradów-Zdrój i walory Gór Izerskich.

 

Przygotowanie stoiska i reprezentacja Gminy - Referat Administracyjny Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój.

Foto: Katarzyna Bigus - promocja UM 

Multimedia