„SENIOR ONLINE” - SPOTKANIE DLA SENIORÓW JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 1 MARCA 2021 R.

2021-02-23 12:39:54
A+ A-

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. W najbliższy poniedziałek (1 marzec) spotkanie pilotażowe w godz. 9.00 - 9.30 prowadzić będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wraz z Panią Agnieszką Cichoń- Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Lubaniu.

 

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.


Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.


Serdecznie zapraszamy na spotkanie pilotażowe 1 marCA 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE  na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Multimedia