Świeradów-Zdrój

Konkurs fotograficzny - Tak to widzę

2009-11-06 14:03:34
A+ A-

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez: Urząd Miasta, „Notatnik Świeradowski” i zakład „Foto-Plus”, całorocznym (i cykliczny, miejmy nadzieję) konkursie fotografii cyfrowej dla gimnazjalistów i licealistów pod hasłem – TAK TO WIDZĘ!

Przewidziano 4 kategorie tematyczne:

  • przyroda (z elementami pejzażu),
  • twarze,
  • zdarzenia (także atmosferyczne),
  • architektura (mała i duża, detal i gabaryt).

Warunki uczestnictwa są bardzo proste:

  • wystarczy na adres - a.karolczuk@wp.pl - nadesłać zdjęcia w wybranej kategorii (w sumie nie więcej niż pięć w każdej), czarno-białe lub barwne, o pojemnooeci nie większej niż 5 MB każde, w formacie jpg. Autorzy proszeni są o podanie swych imion i nazwisk, nr tel. i adresu poczty elektronicznej.
Regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej miasta (w aktualnościach tuż pod tym artykułem w pliku pdf) - www.swieradowzdroj.pl

Co miesiąc komisja w składzie: Wiesław Biernat, Tomasz Chmielowiec, Dorota Marek-Miakienko i Adam Karolczuk podejmie decyzję o wyborze najlepszego zdjęcia miesiąca w każdej z kategorii. Nie oznacza to jednak, że zdjęcie miesiąca musi być wybrane – wszystko będzie zależało od poziomu artystycznego prac.

Nagrodą za fotografię miesiąca będzie jej publikacja w „Notatniku Świeradowskim”, zamieszczenie na stronie internetowej miasta oraz wydruk pracy w formacie 20 x 30 cm.

 

  • Wydruki zostaną wręczone autorom po zakończeniu konkursu, który trwa od września 2009 do czerwca 2010.
  • Wszystkie nagrodzone z całego roku prace zostaną następnie pokazane na wystawie w hali spacerowej podczas festiwalu Euroorchestres 2010 i zostaną poddane ocenie uczestników festiwalu oraz widzów. W ten sposób zostanie wyłonione zdjęcie roku, a jego autor otrzyma nagrodę główną konkursu, na pewno bardzo wartooeciową dla fotografa - legalny program Photoshop Lightroom.

Multimedia

Do pobrania