Świeradów-Zdrój

17.06.2009 - Świeradowska młodzież walczy o Chiny!

2009-06-16 10:01:15
A+ A-

\"\"\"\"Świeradowska młodzież walczy o Chiny!

Zbliża się Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Już 17 czerwca świeradowski zespół „=Quan=Rolnicy” z Gimnazjum Ratowników Górskich zmierzy się z 42 drużynami z całej Polski w Wielkim Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie, organizowanej przez Telefonię DIALOG przy merytorycznej współpracy z Politechniką Wrocławską. „=Quan=Rolnicy” zajęli pierwsze miejsce w półfinale, który odbył się w Świdnicy 16 kwietnia br. Podczas rozstrzygającego etapu turnieju uczniowie mają szansę zdobyć nagrodę główną – wycieczkę do Chin.

 

Patronat nad Olimpiadą objęła Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Imprezie finałowej towarzyszyć będą liczne atrakcje związane z Państwem Środka: chińskie potrawy i tradycyjna muzyka, hostessy w chińskich strojach i smok – symbol mocy przynoszącej szczęście. Jednak najważniejszy będzie rozstrzygający etap olimpiady. Wezmą w nim udział drużyny wyłonione podczas Meczów Masterów – półfinałów rozegranych w kwietniu br. w 7 miastach Polski: Świdnicy, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Częstochowie i Krakowie. Poprzedzały je dwuetapowe testy on-line i eliminacje wewnątrzszkolne.

Informacje o starcie olimpiady wysłaliśmy w styczniu do 14 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Spośród 40 tys. osób biorących udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych do turnieju głównego, czyli finału zakwalifikowały się 22 drużyny gimnazjalne i 21 ponadgimnazjalnych–przypomina Marcin Taraszczuk, koordynator DialNet Masters z Telefonii DIALOG. – Już wkrótce zmierzą się najlepsze wśród polskiej młodzieży umysły informatyczne – podkreśla koordynator.

17 czerwca we wrocławskiej hali IASE odbędzie się Wielki Finał ostatni etap olimpiady DialNet Masters. Spośród fascynatów internetu wyłoni najlepszych w Polsce. Finał przebiega podobnie jak mecze półfinałowe, jest jednak zdecydowanie trudniejszy i zawiera więcej elementów multimedialnych. Zadania przygotowali eksperci z Politechniki Wrocławskiej. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwało jury powołane przez prezesa zarządu Telefonii DIALOG. Nagrodą główną w olimpiadzie jest wycieczka do Chin, a zwycięzcy zobaczą, m.in. Hongkong i Pekin. Na wrześniową wyprawę pojedzie Wielka Dziesiątka zdobywcy I miejsc wraz z nauczycielami. Laureaci II i III miejsca otrzymają wysokiej klasy netbooki, a wszyscy członkowie drużyn finałowych – gadżety: torby na laptopy, smycze, koszulki z nadrukiem okolicznościowym.

DialNet Masters to przedsięwzięcie potwierdzające, że Telefonia DIALOG angażuje się nie tylko w projekty biznesowe, ale jest także spółką społecznie odpowiedzialną, realizującą ważne projekty, m.in. na rzecz młodzieży – mówiRobert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG SA.Olimpiada informatyczna, dzięki której wyławiamy i nagradzamy talenty, jest właśnie jednym z nich, co znalazło swoje odzwierciedlenie w rankingu najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm w branży Telekomunikacja i IT dodaje.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters to konkurs naukowy dla młodzieży szkolnej, organizowany w kilku etapach: etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Turniej dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Zespół stanowi czterech uczniów i nauczyciel – opiekun drużyny. Uczestnicy olimpiady znakomicie orientują się w zasobach sieci i rozwiązują testy i zadania związane z wirtualnym światem. DialNet Masters jest rozgrywany w dwóch odrębnych kategoriach: gimnazjalnej

i ponadgimnazjalnej.

Na wszystkich etapach olimpiada jest obsługiwana przez specjalny serwis internetowy www.dialnetmasters.pl Dzięki niemu będzie można śledzić relacje filmową z przebiegu finałowych rozgrywek na żywo.

Sponsorem nagrody głównej jest firma Sequence. Patronat medialny nad olimpiadą objęły TVP1, Radio ESKA, grupa wydawnicza Polskapresse, portal Onet.pl, magazyn Komputer Świat oraz czasopisma młodzieżowe Cogito i Victor.

Druga edycja olimpiady - zrealizowana z dużym powodzeniem w okresie od stycznia do czerwca 2008 roku - zaangażowała młodzież i nauczycieli z całej Polski. Spośród 35 tys. osób biorących udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych do turnieju głównego przeszło 2941 drużyn. Natomiast do finału zakwalifikowało się 56 drużyn z 45 różnych miejscowości Polski. Laureaci konkursu w nagrodę pojechali do Kalifornii - kolebki komputeryzacji i Internetu.

Telefonia DIALOG SA (od 1997 r.) to jeden z największych w Polsce, niezależnych operatorów telefonii stacjonarnej, dostawca megaszybkiego i niezawodnego internetu oraz najnowocześniejszych usług multimedialnych (telewizja cyfrowa i wypożyczalnia filmów).

DIALOG jest pierwszym w Polsce operatorem, który oferuje prawdziwie samodzielny szerokopasmowy internet (DialNet), bez konieczności ponoszenia opłat za abonament telefoniczny czy kosztów utrzymania łącza. Internet DialNet to jedna z najlepszych ofert internetowych na polskim rynku – konkurencyjna przede wszystkim ze względu na jakość, szybkość transmisji i takie unikatowe cechy jak brak limitów transferu, możliwość otrzymania stałego adresu IP oraz współdzielenia łącza bez dodatkowych opłat. Gwarancja ceny przez cały okres umowy i opcje zarządzania usługą poprzez strony www to dodatkowe atuty produktu. Internet DialNet jest dostępny w opcjach Internet DialNet Max - 8 i 12 Mb/s oraz Internet DialNet Standard - 2 Mb/s.

W 2008 roku do oferty Spółki wprowadzono multimedia: telewizję interaktywną i wideo na życzenie (VoD). Najnowsza propozycja - pakiet czterech usług DIALOGmedia składający się z cyfrowej telewizji, wirtualnej wypożyczalni filmów, Internetu i telefonii - to prawdziwe rodzinne centrum komunikacji i multimedialnej rozrywki.

Usługa DIALOGmedia zdobyła Złoty Medal INTERTELECOM, przyznany na Międzynarodowych Targach Łódzkich INTERTELECOM 2009

DIALOG jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotych Anten Świata Telekomunikacji (sześciokrotnie), Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf 2008, Złotego Laura Infotela (dwukrotnie), nagrody Innowacyjna Firma 2008 - w regionalnej i ogólnopolskiej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji” oraz Wyróżnienia Magazynu Businessman 2004.

W skład Grupy Kapitałowej Telefonia DIALOG wchodzą: Telefonia DIALOG S.A. jako spółka dominująca oraz spółki zależne: AVISTA MEDIA Sp. z o.o. (100% udziałów nabytych w sierpniu 2006 roku) i PETROTEL Sp. z o.o. (99,99% udziałów nabytych na przestrzeni listopada 2008 – marca 2009). Dzięki nabyciu Petrotela Telefonia DIALOG stała się właścicielem nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej i zwiększyła bazę klientów o ponad 25 tys. linii stacjonarnych i 10,7 tys. użytkowników transmisji danych w rejonie Płocka i okolic.

 

 

 

Multimedia