Relacja z I wystawy kotów Łąk Gór i Pogórza Izerskiego

2017-02-23 12:01:22
A+ A-

Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest DZIEŃ KOTA, zorganizowaliśmy w Izerskiej Łące wystawę poświęconą właśnie nim – kotom! 19.02.2017 roku każdy właściciel kota mógł zaprezentować swojego czworonoga przed komisją. W sumie, w wystawie wzięło udział 12 kotów (Rudi, Fifi, Gacek, Burbon, Rudolf, Figa, Puszek, Nonia, Mako, Misza, Wstydzioch, Viorel). Pojawiły się koty ze znamionami kotów rasowych, ale przede wszystkim rządziły koty, które polują na naszych łąkach. Chodziło właśnie o to! Nasze domowe zwierzęta także biorą udział w łańcuchu pokarmowym i pełnią ważną rolę drapieżnika, w świecie przyrody.

Komisja konkursowa wyglądała następująco:

1. lek. weterynarii Natalia Kozioł z przychodni weterynaryjnej Keros II w Świeradowie-Zdroju;

2. Małgorzata Ponarad, przedstawicielka Klubu Aktywny Senior 50+;

3. Izabela Janiak – pracownia piernikowa Isabell. Prywatnie posiadaczka wirtualnie zaadoptowanego kota, ze schroniska w Jeleniej Górze;

4. Pani Grażyna Kasprzak – jako plastyk i dusza artysty, przedstawicielka MZS w Świeradowie-Zdroju;

5. Pani Anna Dulińska, przedstawicielka Koła Gospodyń Miejskich działającego przy Czarcim Młynie;

Wyżej wymieniona komisja po prezentacji kotów i obserwacji ich zachowania przyznała nagrody:

  • 1 miejsce dla MAKO, kot ze schroniska własności Megi Kirylczuk i Tomasza Walo,
  • 2 miejsce: VIOREL, własności Wiktora Diagiela,
  • 3 miejsce: PUSZEK, własności Amelii Wadowwskiej.

Oraz wręczyła dwa wyróżnienia dla:

  • Rudiego – za zaangażowanie właściciela Anny Chwaszcz oraz dla
  • Wstydziocha, który nie okazał się być kotem wstydliwym i urzekł komisję swoją osobowością i „luzem”.

W trakcie wystawy została wylosowana nagroda specjalna wśród uczestników i widzów. Szczęśliwcem w losowaniu okazała się Aleksandra Tomków, która otrzymała książkę „Koty. Rasy, zachowanie, pielęgnacja”. Oczywiście dla nas każdy kot jest ważny, więc każdy uczestnik dostał smakołyk pod postacią saszetki Royal Canin. Odwiedzający mogli również podziwiać prace plastyczne złożone na konkurs „Święto kota – obchodźcie je z nami”, który zorganizowała Biblioteka Miejska Izerka. Tego dnia była z nami Telewizja Świeradów, dzięki której mogą Państwo zobaczyć relację z tego wydarzenia na kanale Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=ufNlEpMHt8Y.

Serdeczne podziękowania dla każdego właściciela! Bez Was nie byłoby wystawy! W tym miejscu dziękuję także Komisji, która musiała borykać się trudnymi wyborami oraz Przychodni Weterynaryjnej KEROS II, która objęła patronatem wystawę.

Do zobaczenia za rok, na II wystawie kotów Łąk Gór i Pogórza Izerskiego!

Multimedia