DZIEŃ ASTEROID - co się działo 30 czerwca

2016-07-13 12:36:54
A+ A-

Dzień Asteroid!

Wystartowaliśmy o godz. 18.00 i pierwszy wykład pt. "Zorze polarne" wygłosił mgr fizyki Grzegorz Żakowicz. Pan Grzegorz tak jak ostatnio (w lutym) zaangażował prawie połowę widowni do różnych, ciekawych eksperymentów.

Od 18.50 do 20.00 wykład prowadził dr geologii Tomasz Jakubowski

pt. "Fascynujący świat meteorytów". Po wykładzie natomiast można było zobaczyć, dotknąć, a nawet wziąć w ręce meteoryty, jeden pochodził z Księżyca!

Natomiast ostatni wykład należał do dr. astronomii Joanny Molendy-Żakowicz pt. "Asteroidy - piękne, tajemnicze i niebezpieczne ciała Układu Słonecznego" od godz. 20.00 do 20.50. Tego wieczora odwiedziło nas ok. 30 osób i co najciekawsze pojawiło się dużo młodzieży, tej młodszej także.


Nocne oglądanie nieba odwołane zostało w związku z zachmurzonym niebem. Dla uspokojenia wszystkich smutnych z tego powodu informuję: to nie miały być obserwacje Asteroidów!!! To miało być „zwykłe” oglądanie ciemnego nieba, które można robić przy okazji np. wieczornych seansów filmowych na „Izerskiej Łące”, na które serdecznie zapraszam. Poniżej repertuar.

KONKURS: dr. Tomasz Jakubowski zostawił mi dwa małe meteoryty, w związku z tym ogłaszam konkurs dla tych, którzy chcieliby otrzymać „kosmiczny kamień”. 

Multimedia