Świeradów-Zdrój

Eko- inicjatywa lokalna

2013-09-19 14:43:33
A+ A-

Mieszkańcy, mieszkanki!
Zawiadamiamy, że 13 września o godz. 18.00 odbyło się kolejne spotkanie dotyczące inicjatywy lokalnej w gminie Świeradów, czyli odnowy idei czynu społecznego.
Spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czerniawie. Była to kontynuacją warsztatu, który odbył się 25 sierpnia. Podczas wrześniowego spotkania poddaliśmy dyskusji pomysły na inicjatywę lokalna. Lista pomysłów, która pojawiła się na spotkaniu była długa m.in.: świetlica młodzieżowa, miejsce spotkań, zorganizowaniu rajdu rowerowego, wycieczki bądź spływu kajakowego dla mieszkańców Świeradowa; zbiórka na stowarzyszenie dla osób niepełnosprawnych z koncertem; dom kultury; segregacja odpadów połączona z happeningiem, konkursem; tematy związane z infrastrukturą jak melioracja, oświetlenie, chodniki, lodowisko, odkrzaczanie; straż sąsiedzka, nauka i warsztaty wytwórstwa związane z produktem lokalnym. Najpierw pomysły zostały przedyskutowane, zastanawiano się, które przyniosą najwięcej korzyści społeczności lokalnej i zaangażują jak największą liczbę mieszkańców.
Ostatecznie zdecydowano się na połączenie dwóch pomysłów: segregacja odpadów połączona z konkursem i happeningiem oraz warsztaty związane z recyclingiem.
Mamy więc już pomysł na inicjatywę lokalną.

Będzie on dopracowywany podczas 2 dniowego bezpłatnego szkolenia, w dniach 18-19 października 2013r.

  • Celem szkolenia jest przełożenie pomysłu na projekt, a następnie na wzór wniosku o inicjatywę lokalną.
  • Wszystkie osoby zainteresowane włączeniem się w inicjatywę o takiej tematyce, serdecznie zapraszamy.
  • Termin szkolenia: 18.10.13 w godzinach 17.00-20.00, 19.10.2013 w godzinach 8.30- 16.30.
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie-Czerniawie

Podczas szkolenia zapewniamy twórczą atmosferę oraz przekąski

Multimedia