Bike Maraton 2021

A+ A-

INORMACJA OD ORGANZATORA:

 

AKTUALIZACJA z maja 2021 r.

 

Bike Maraton 2021. Srebrna Góra i Świeradów w nowych terminach

Jak się okazuje, drobne zmiany wciąż są konieczne i nie da się przed nimi skutecznie uciec. Miejmy jednak nadzieję, że to już naprawdę koniec. 

Przesunięty na połowę maja początek sezonu wciąż jest aktualny i Bike Maraton czeka na kolarzy 15 maja w Złotoryi. Zapisy na zawody trwają.

Potem mamy Polanicę – Zdrój (29 maja), a 12 czerwca miały się odbyć tegoroczne Mistrzostwa Polski XCM PZKol w Srebrnej Górze. Jedna ze zmian dotyczy tej właśnie edycji. Zamieszanie z terminami zawodów kolarskich dotyka wielu organizatorów w wielu krajach, a pierwotny termin MP zaczął kolidować m.in. z ważnymi dla polskich zawodników  i zawodniczek imprezami międzynarodowymi, w tym z jedną z kwalifikacji do olimpijskich  wyścigów XCO.

 

Nowy termin Bike Maratonu w Srebrnej Górze oraz Mistrzostw Polski XCM to 11 września   i będzie to edycja nr 8.

Przypomnijmy, że również we wrześniu czeka nas wyścig UCI Marathon Series i Bike Maraton w Jeleniej Górze (26 września), z powodów epidemicznych przesunięty z maja.

 

Druga zmiana w kalendarzu BM to Świeradów – Zdrój. Ta edycja odbędzie się w tym roku 2 października i będzie to wyścig nr 10. Potem już tylko finał w Sobótce (9 października).

 

Po zmianach rozkład jazdy Bike Maratonu 2021 przedstawia się następująco:

 

1#  Złotoryja - 15.05

2#  Polanica – Zdrój - 29.05

3#  Szklarska Poręba - 03.07

4#  Bielawa - 17.07

5#  Obiszów -  01.08

6#  Kowary - 14.08

7#  Miękinia - 28.08

8#  Srebrna Góra - 11.09

9#  Jelenia Góra - 26.09

10# Świeradów–Zdrój -  02.10

11# Sobótka - 09.10

 

https://bikemaraton.com.pl

 

.............................................................

AKTUALIZACJA z kwietnia 2021 r.

Zmuszeni jesteśmy odwołać pierwszą edycję cyklu, pierwotnie planowaną na 17 kwietnia w Miękini i wykorzystać termin rezerwowy. Kolarski w Weekend w Jeleniej Górze (1-2 maja) również odbędzie się w dodatkowym terminie.

Mamy nadzieję, że 15 maja w Złotoryi wszyscy będziemy gotowi do startu. Do Miękini zapraszamy 28 sierpnia, a do Jeleniej Góry 26 września.

 

.............................................................

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy daty naszych imprez zaplanowanych na sezon 2021. Teraz czas na miejscowości, w których odbywać się będą poszczególne edycje Bike Maratonu. Odkrywamy karty stopniowo, licząc się z tym, że zbliżający się sezon znów może zamienić nasze plany w ruletkę. W tym roku wszyscy jednak wiemy dużo więcej. Wiemy jak wyglądał ubiegły rok i domyślamy się jak może wyglądać ten. Wiemy też, że nawet w ścisłym sanitarnym reżimie i z listą rządowych obostrzeń w rękach, jesteśmy w stanie organizować nasze zawody sprawnie i bezpiecznie. Oczywiście mamy też nadzieję, że powoli i stopniowo będziemy wracać do normalności, w tym również normalności sportowej.

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy mocno na poniższym kalendarzem, dopasowując go, zmieniając i szlifując. Kilku radykalnych zmian trzeba było dokonać, wybrać najlepsze warianty i ostatecznie zatwierdzić tę listę. Wiemy że wielu Zawodników na nią czeka. My i nasi Partnerzy jesteśmy gotowi.

Szykujemy też zmiany w systemie zapisów do Bike Maratonu. Chcemy aby można się było zgłaszać tylko na jedną wybraną edycję, korzystając z zapisów, które uruchamiane będą bezpośrednio przed zawodami (3-4 tygodnie przed każdym maratonem). Nie będzie więc możliwości zapisania się w maju na finał BM w październiku. Musimy mieć pewność, że dana edycja się odbędzie.

W związku z tym chcemy w tym roku (i tylko w tym roku!) zrezygnować ze sprzedawania pakietów kilku wybranych startów. Nie możemy oferować czegoś, co może się nie wydarzyć. Dla zawodników sprawa również będzie jasna i czytelna  – będą mieli pewność, że wyścig na który się zgłaszają na pewno się odbędzie i unikniemy również loterii związanej z przenoszeniem wykupionych startów i zastanawianiem się czy uda się je w tym roku wykorzystać.

Tegoroczny sezon chcemy zacząć (i przy okazji oficjalnie zakończyć poprzedni – po odwołanym finale) w Miękini. Ten start planujemy na 17 kwietnia i robimy wszystko żeby wyścig w tym terminie mógł się odbyć. Czekamy na rozwój sytuacji epidemicznej, na nowe rozporządzenia i wytyczne rządowe. Jeśli nie będzie możliwości startu w tym terminie – mamy termin rezerwowy – 28 sierpnia.

2 maja planujemy wyjątkowy wyścig w Jeleniej Górze, czyli UCI MTB Marathon Series. Ma to być jeden z sześciu maratonów tej klasy na świecie. Terminy rezerwowe to 19 lub 26 września. Sporo będzie tu miała do powiedzenia UCI i jej decyzje związane z rozwojem epidemii w innych krajach.

Złotoryja zostaje na trasie Bike Maratonu i chcemy tam wystartować 15 maja.

Polanica – Zdrój czeka na swój maraton 29 maja.

Piąta edycja BM 2021 to Srebrna Góra – czyli coś naprawdę nowego i specjalnego. 12 czerwca zaplanowane są tam Mistrzostwa Polski XCM PZKOL w ramach Bike Maratonu.

3 lipca Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie.

17 lipca zapraszamy do Bielawy.

Obiszów po rocznej przerwie czeka na Was 1 sierpnia.

Znakomicie przyjęte Kowary są następne – 14 sierpnia.

11 września sprawdzimy czy w Górach Izerskich jest już jesień – Świeradów – Zdrój

9 października dojedziemy do edycji finałowej w Sobótce.

 

Jedenaście edycji Bike Maratonu 2021:

 

1# Miękinia - 17 kwietnia (termin rezerwowy 28 sierpnia)

2# Jelenia Góra - 2 maja (niedziela) - UCI MTB Marathon Series! (termin rezerwowy 19 lub 26 września)

3# Złotoryja - 15 maja

4# Polanica-Zdrój - 29 maja

5# Srebrna Góra - 12 czerwca - Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB

6# Szklarska Poręba - 3 lipca - Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba!

7# Bielawa - 17 lipca

8# Obiszów - 1 sierpnia (niedziela)

9# Kowary - 14 sierpnia

10# Świeradów-Zdrój - 11 września

11# Sobótka - 9 października

Multimedia