Świeradów-Zdrój

PROJEKT ZIMA z TVN 15-16.02.2020 r.

A+ A-

Stacja Kultury - Serce Miasta Świeradów-Zdrój , CEE Izerska Łąka i Czarci Młyn zapraszają serdecznie na weekend PROJEKT ZIMA 15-16 lutego (sobota i niedziela) od godz. 9.00 do 16.00

Przewidujemy wiele ciekawych atrakcji.

W namiocie Świeradów-Zdrój będą czekać na Państwa warsztaty pszczelarskie, warsztaty ozdabiania pierników oraz warsztaty geologiczne jak również quiz z nagrodami, opowieści ceramiczne Ceramonic , a także pokaz sztuczek psów Border Collie.

Serdecznie zapraszamy także na poczęstunek z Czarciego Młyna; chleb ze smalcem i ogórkiem oraz bułeczki z konfiturami i twarożkiem Wiesławy Polańskiej z Chatki Górzystów. Wspierają nas też nasi cudowni przewodnicy sudeccy, z którymi na stałe współpracujemy: Teresa Fierkowicz, Bartosz Kijewski, Patrycja Ościak i inni. Mamy nadzieję, ze odkryjecie Państwo nasze miasto na nowo w ich opowieściach i ze wszyscy razem będziemy się znakomicie bawić. Czekamy na Was na stoku ośrodka SKI&SUN. Bądźcie z nami!

a w centrum miasta, na ul. Zdrojowej stoi już punkt EOBUWIA, gdzie można zmierzyć stopę, porozmawiać o butach i posilić się w miłym towarzystwie

zapraszamy

 

Świeradów Zdrój, miasto przyjazne pszczołom. I Projektowi Zima.

Tuż po dniu zakochanych miasteczko Projektu Zima zagości w jednym z ukochanych miast Dolnego Śląska - Świeradowie Zdroju. Przyjdźcie, poznajcie Góry Izerskie i skorzystajcie z ciekawych warsztatów. 15-16 lutego, dolna stacja najnowocześniejszej kolei gondolowej w kraju – Ski & Sun. Warto nas odwiedzić, gdyż…

Pokażemy Świeradów nie tylko jako ciekawe uzdrowisko, ale także miasto pełne życia i kochające zwierzęta. Podczas projektu zaprosimy na pokaz przyjaznych psów pasterskich Border Collie, a także zaproponujemy udział w warsztatach geologicznych (w sobotę 11.00-12.30 i w niedzielę 12.30-14.00) oraz pszczelarskich. Opowiemy o zwyczajach i życiu pszczół, a chętni wykonają swoją własną świecę. Pracownia piernikowa Isabell umożliwi nam spełnienie słodkich marzeń poprzez Piernikowe Drzewo Spełnionych Życzeń, zaś Klinika Lalek z Wolimierza przywiezie swoje teatralne eksponaty.

Magiczności całemu wydarzeniu z pewnością nada udział Zamku Czocha. Tutaj najmłodsi (ale także starsi!) czarodzieje i wróżki będą mogli przygotować swoją własną magiczną różdżkę (i oczywiście zabrać ją ze sobą do domu).

Do bliskiego spotkania z naturą zaprosi nas Leśny Kompleks Promocyjny, przy którego stoisku za pomocą pirografu będziemy rysować w drewnie, tworząc swoje własne unikatowe spodeczki. Poznamy także ślady i zwyczaje leśnych zwierząt.

Dwie wyjątkowe wałbrzyskie atrakcje zmarzniętych narciarzy i snowboardzistów częstować będą rozgrzewającą herbatą. Stara Kopalnia zaparzy dla Państwa „Barbarę”, przygotowaną według tradycyjnej górniczej receptury (smak na Wałbrzych – gwarantowany!). Zamek Książ sprawdzi dodatkowo naszą wiedzę o regionie i za sprawą multimedialnej gry wyłoni prawdziwych zimowych omnibusów. Miłośnicy gier miejskich zmierzą się natomiast z kopalnianym questingiem przygotowanym przez Starą Kopalnię.

Przedstawiciele jeleniogórskiej atrakcji Time Gates zaproszą natomiast na „Pokaz Szalonego Naukowca” (sobota 10:00). Będzie to swoista lekcja fizyki na wesoło. Zobaczycie doświadczenia i eksperymenty z jedną z trzech najzimniejszych substancji na ziemi (ciekły azot). Przekonacie się jak temperatura oddziałuje na różne produkty (obiecujemy wybuchy! ???? ), a także posmakujecie jedynych takich „azotowych chrupek”.

Dolny Śląsk zaprosi do fotobudki, sprawdzimy także Waszą wiedzę o regionie podczas koła fortuny. Przy odpowiedniej pogodzie zaprosimy na skok w zaspę, a także nie odpuścimy uczenia Was bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek (pokazy GOPR). Tradycyjnie także zaprosimy do degustacji regionalnych produktów przygotowanych pod czujnym okiem szefowej kuchni, Agnieszki Hajbury.

W ten walentynkowy czas polecamy się zakochać. Oczywiście, w Dolnym Śląsku. Do zobaczenia!

Multimedia

Mapa