Świeradów-Zdrój

OBCY Z MONS - teatr na Izerskiej Łące

  • October 6, 2016, 8:00 PM-10:00 PM

  • Izerska Łąka, Rolnicza 7, 59-850 Świeradów-Zdrój

  • +48 75 617 14 42

A+ A-
Teatr Ad Spectatores z Wrocławia w październiku na „Izerskiej Łące” ze spektaklem pt. "OBCY Z MONS" oraz warsztatami dla młodzieży.

(Ad spectatores znaczy „do widzów”).

6 października o godz. 20.00 zapraszamy Państwa, ty razem widzów dorosłych na ciekawy spektakl Wrocławskiego Teatru Ad Spectatores pt. "OBCY Z MONS”. Scenariusz i reż. Maciej Masztalski. Spektakl Jest niezwykle oryginalnym przedstawieniem, opartym na faktach , a kanwą spektaklu jest sierpień rok 1914 i oczywiście bitwa pod Mons. Spektakl powstał w ramach projektu Teatr Polska i otrzymał doskonałe recenzje. Jak czytamy na stronie teatru http://www.adspectatores.art.pl:

Podczas I Wojny Światowej doszło do bardzo zagadkowej bitwy pod belgijskim miastem Mons. Przeważające siły niemieckie zostały pokonane przez nielicznych Anglików. Legenda głosi, że stało się tak za sprawą boskiej interwencji. Byli i tacy, którzy podejrzewali, że Brytyjczykom pomogli kosmici. Obcy z Mons to luźna opowieść o tej tajemniczej bitwie. Opowieść zrealizowana niezwykłą techniką, bowiem aktorzy zamiast stać leżą wraz ze scenografią na podłodze. Bohaterów spektaklu filmuje kamera zawieszona na suficie, z której obraz wyświetlany jest na ekranie tworząc na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina. Obcy z Mons to kino w teatrze. To niezwykła zabawa ale i historia I Wojny Światowej w pigułce”. Serdecznie zapraszamy!

Bezpłatne warsztaty z aktorami teatru Ad Spectatores z Wrocławia. Zapraszamy młodzież oraz dorosłych na warsztaty teatralne, które rozpoczną się 06.10.2016 roku o godzinie 17:00 i potrwają około dwóch godzin. Uwieńczeniem warsztatów, dla młodych adeptów sztuki aktorskiej, będzie możliwość zobaczenia mentorów w pracy, czyli w spektaklu "Obcy z Mons". Zapraszamy!

Multimedia

Mapa