Świeradów-Zdrój

WOŚP Świeradów-Zdrój 2024 r. - 28.01.2024 r.

2024-01-29 11:19:56
A+ A-

32. Finał WOŚP w Świeradowie-Zdroju

 

W tym roku w Świeradowie-Zdroju WOŚP zagrał w aż czterech lokalizacjach! Scena główna zlokalizowana była w Stacji Kultury - Sercu Miasta Świeradów-Zdrój, gdzie już od 15:00 czekały na mieszkańców i turystów koncerty: Łużyczanek z Pobiednej i Zespołu Wokalnego Syntonia. Ponadto wystąpiły dzieci i młodzież ze Świeradowa-Zdroju. Całość zwieńczyła dyskoteka, którą poprowadził Staszek Tokarczyk. Ponadto dla dzieci dostępna była strefa zabaw, w której malowane były buźki oraz robione maski karnawałowe. Nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ciast, a dodatkową atrakcją była wystawa gadżetów z poprzednich edycji WOŚP.

 

Małą scenę zorganizował Cynamonowy Słoń Str:Eat Food, gdzie od 14:00 można było uraczyć się nie tylko świetną muzyką! 5% ze sprzedaży restauracyjnych przysmaków zasiliła zbiórkę 32. Finału WOŚP.

 

W siedzibie Sztabu WOŚP Świeradów-Zdrój zlokalizowanego w Izerce - Miejskiej Bibliotece Publicznej czekała moc książkowych atrakcji - m.in. loteria literacka i spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem.

 

Przy Fontannie z Żabami Ochotnicza Straż Pożarna w Świeradowie-Zdroju oraz Państwowa Straż Pożarna zorganizowały Strefę Gastro ze strażackimi pysznościami. Ponadto GOPR i Straż Pożarna przeprowadziły pokaz swojego sprzętu ratunkowego. Przy fontannie znajdowała się również loteria fantowa i kiermasz ciast – stoisko to (aż do wieczora) dzielnie obsługiwała Izabela Salawa!

 

Patronem medialnym wydarzenia była Telewizja Świeradów-Zdrój, która przez cały dzień transmitowała przebieg Finału w Świeradowie-Zdroju.

 

Teresa Fierkowicz

Szefowa Sztabu

Multimedia