Świeradów-Zdrój

TURNIEJ POGRANICZA - 12.04.2023 r.

2023-04-28 14:31:22
A+ A-

12 kwietnia w Czerniawie-Zdroju odbył się Turniej Pogranicza zorganizowany przez Stację Kultury, Szkołę Podstawową nr 2 Świeradów-Zdrój im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie Flins.

 

Uczniowie siódmej i ósmej klasy z Czerniawy stanęli ze sobą w szranki a polem rywalizacji była wiedza o sąsiadujących ze sobą Górnych Łużycach i Śląsku. Młodzież miała do wykonania szereg zadań, w których liczyła się nie tylko znajomość historii regionu, ale również refleks, umiejętność pracy w zespole, biegłość w czytaniu mapy, sprawność fizyczna i spostrzegawczość! Walka była wyrównana, zadecydowały pojedyncze punkty i ostatecznie zwyciężyła drużyna Górnych Łużyc (klasa 8), której serdecznie gratulujemy! Na zakończenie turnieju kapitanowie obu drużyn, czyli Tymek i Mikołaj, uścisnęli sobie dłonie i przecięli wstęgę na symbolicznej granicy Górnych Łużyc i Śląska - na mostku na Czarnym Potoku, a następnie odsłonili tablicę informującą o tejże granicy.

 

Nagrodą w turnieju był kupon na klasowe wyjście do Parku linowego „Na Stoku”. Dziękujemy Właścicielom Parku Linowego za hojność i ufundowanie tak atrakcyjnej nagrody. Podziękowania kierujemy również do Klinika Młodości Medical SPA, która również hojnie wsparła naszą inicjatywę i ufundowała wspaniałą nagrodę za zajęcie drugiego miejsca, czyli kupon na klasowe wyjście na kręgle!

 

Ze swojej strony chciałabym szczególnie serdecznie podziękować Aleksandrze Kijewskiej, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 2, za świetną współpracę w trakcie turnieju, za jej wybitne umiejętności pedagogiczne i organizacyjne oraz pozytywną energię, którą zaraża nie tylko swoich uczniów, ale również wszystkich tych, z którymi podejmuje współpracę, o czym miałam okazję się przekonać.

 

Joanna Krajewska

Multimedia