Świeradów-Zdrój

WERNISAŻ PRAC DARIUSZA GODAWY - 27.04.2023 r.

2023-04-28 14:30:09
A+ A-

„Przysłupy – obudzony czas” Dariusza Godawy

 

27.04.2023 odbył się w naszej Stacji wyjątkowy wernisaż. Nie tylko dlatego, że oglądaliśmy obrazy zapierające dech w piersiach, napełniające nostalgią i ciepłem w sercu, ale również dlatego, że był to wielki dzień zapowiadający - Dzień Otwartych Domów Przysłupowych (28.05.2023).

 

Licznie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Marek. Pan Dariusz Godawa – artysta niezwykle skromny - również powiedział kilka słów na rozpoczęcie wernisażu, następnie zabrał głos Burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik, który jednocześnie pełniąc funkcję Prezesa Stowarzyszenia Domu Kołodzieja - gratulując nam pięknej imprezy – zapraszał wszystkich do udziału 28 maja w Dniu Otwartych Domów Przysłupowych.

 

Serdecznie dziękujemy naszym lokalnym producentom, którzy zadbali o przepyszny poczęstunek: Wełnianej Przystani - Bacówce Izerskiej za owcze sery, Ewie i Bartkowi Hoffman z Koziego Zakątka za kozie sery oraz Andrzejowi i Karolowi Wilk z „Pasieki rodzinnej w Górach” za miody pitne. Wszystko zostało zjedzone i wypite, nic nam nie zostało!

 

Model domu przysłupowego, który był również niecodzienną atrakcją, wykonał Pan Adam Tkacz z Rębiszowa - dziękujemy Przedszkolu Miejskiemu w Świeradowie-Zdroju za użyczenie nam tejże wspaniałej atrakcji.

 

Darek Godawa – autor prac, zna się na rzeczy i naprawdę jest co podziwiać. Jeszcze do 10 czerwca wystawę można oglądać w Stacji Kultury, a nawet zarezerwować i któryś z obrazów zakupić – choć większość znalazła już swoich nabywców.

Multimedia