Świeradów-Zdrój

JARMARK BOŻONARODZENIOWY - 17.12.2022 R.

2022-12-19 09:44:36
A+ A-

Jarmarki Rękodzieła i Sztuk Wszelakich odbywające się przed świętami - takimi jak Boże Narodzenie i Wielkanoc - są w Świeradowie-Zdroju już od wielu lat tradycją.

 

W tym roku na szczęście pandemia nie pokrzyżowała nam planów, co umożliwiło nam na zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia w najpiękniejszej scenerii (do tego jakby przeznaczonej!) - w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego. Sprzyjająca zimowa aura w tym roku również nas nie zawiodła i niewątpliwie - w połączeniu z pięknymi dekoracjami świątecznymi - dodawała uroku całemu wydarzeniu. W tym jednym dniu pojawiło się około na Hali ponad 40 wystawców. Wachlarz wystawionych produktów robił wrażenie. Oprócz pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które zrobiły furorę, na jarmarku znalazły się również stoiska Stowarzyszeń oraz innych przedsiębiorców i hobbystów. Mogliśmy kupić mnóstwo dekoracji świątecznych, ozdoby szydełkowe, wełniane szaliki, czapki, swetry, przepięknie pachnące świece sojowe, wianki, ceramikę izerską oraz bolesławiecką, choinki, bombki, biżuterię, rękodzieło drewniane i wiele, wiele innych cudowności. W świąteczny nastrój uczestników wydarzenia wprowadziły urocze Panie z zespołu Syntonia ze Świeradowa-Zdroju, zachęcając publiczność do wspólnego kolędowania oraz energiczne Izerskie Bogdanki z Mirska. Natomiast dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty, gdzie każdy mógł wykonać bombkę lub choinkę techniką decoupage. Niewątpliwie gwiazdkowy nastrój udzielił się wszystkim odwiedzającym jarmark i skutecznie wprowadził Świeradowian i Gości w świąteczny klimat Bożego Narodzenia.

 

Serdecznie dziękujemy konferansjerowi, Staszkowi Tokarczykowi – za poprowadzenie całej imprezy, Tomkowi Słowińskiemu z Telewizja Świeradów-Zdrój – za patronat medialny oraz relację z wydarzenia dostępną na kanale Stacji Kultury na YouTube, a także Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa za udostępnienie Hali Spacerowej.

 

Organizator wydarzenia:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju

 

 

Multimedia