Świeradów-Zdrój

KONCERT ZGORZELECKIEJ ORKIESTRY MANDOLINISTÓW 24.07.2022 r.

2022-07-25 08:39:18
A+ A-

Mandoliny na Hali Spacerowej

 

W niedzielę 24 lipca, na Hali Spacerowej Domu Zdrojowego odbył się koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Publiczność zgromadzona w zabytkowych wnętrzach hali mogła usłyszeć zarówno utwory muzyki klasycznej, takie jak „Koncert C-dur na mandolinę” Vivaldiego, czy „W grocie Króla Gór” Edvarda Griga oraz współczesne utwory muzyki rozrywkowej: „Ale jazz” duetu Sanah i Vito Bamino czy „Czas nas uczy pogody” - kompozycję Krzesimira Dębskiego do słów Jacka Cygana w wykonaniu solistki Amelii Papacz. Na zakończenie nie zabrakło też mocniejszego brzmienia w składance przebojów rockowych. Koneserzy tego rodzaju muzyki z łatwością mogli rozpoznać takie utwory jak: „Highway to Hell” zespołu AC/DC, czy „The Wall” Pink Floyd.

Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów udowadnia, że pochodzący z XVII Włoch instrument wspaniale sprawdza się w aranżacjach utworów różnych epok i stylów muzycznych, czego dowodem była reakcję publiczności, która klaskała w rytm granych utworów. Był to pierwszy koncert orkiestry w naszym mieście i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo pozostał niedosyt.

Dziękujemy zarządowi Uzdrowiska Świeradów-Zdrój za nieodpłatne udostępnienie Hali Spacerowej i pomoc w przygotowaniu jej do koncertu.

 

Koncert sfinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój.

 

Organizator: Promocja Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój

Multimedia