Świeradów-Zdrój

BIKE MARATON ŚWIERADÓW-ZDRÓJ 21.09.2019

2019-09-25 08:42:00
A+ A-

Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2019 odbyła się 21 września br. w Świeradowie-Zdroju

 

Piękna słoneczna pogoda, złota jesień rozpoczynająca swoje panowanie w Górach Izerskich, ponad 1000 uczestników na starcie oraz mocne tempo na szybkich trasach w Izerach. Tak można w skrócie podsumować Bike Maraton w Świeradowie, który gościł przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI & SUN.

 

Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace) i Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wygrywają przedostatnią edycję Bike Maratonu 2019 rozegraną w miniony weekend w Świeradowie – Zdroju. Na głównym dystansie było tym razem do przejechania 71 km, a mimo przewyższeń, które wyniosły w sumie ok. 2000 m, Halejak pokonał tę trasę w czasie poniżej trzech godzin. Uczynił to zresztą z kolegą z teamu – Mariuszem Kozakiem, który był drugi, ale pewnie tylko dlatego, że ktoś przecież musiał wygrać. Trzeci był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized), który również złamał w Świeradowie trzy godziny. Zrobił to jeszcze Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Vratislavia), który wygrał kategorię M3. Halejak był więc najlepszy w klasyfikacji BM PRO, w której tym razem ścigały się tylko dwie panie – Anna Urban była pierwsza, a Magdalena Wojtyła (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) druga.

 

Dystans MEGA (53 km) wygrał Tomasz Pierwocha (MTB Team RMF FM Heg), po zaciętej walce z Piotrem Śliwińskim (RK Aluminium Konin). Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) był trzeci.

Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski) nie zwalnia tempa i po międzynarodowych sukcesach wygrywa również w Polsce, a przynależność do kategorii juniorskiej nie przeszkadza jej w byciu najlepszą w klasyfikacji open. Właśnie ona wygrywa wśród kobiet, druga jest Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team), a trzecia Marta Garnek (Dream Bike Bielawa).

 

CLASSIC to zwycięstwo Piotra Pytla (WKK Pfleiderer Wieruszów), drugie miejsce dla Eneasza Popioła ze Świeradowa, a trzecie dla Bartka Ostrasza (Viessman Bike Team). Klasyfikację kobiet wygrywa tu Magdalena Zawierta przed siostrą Patrycją (obie WKK Pfleiderer Wieruszów). Trzecia jest Dominika Niemiec (Eroe Racing Club).

 

Jakub Krupa (KS Arcadia Bike Academy) znów notuje najlepszy wynik na dystansie FUN, a wśród dziewcząt najlepsza jest ponownie Monika Dmochowska (Cyklo Grupa).

 

W ramach izerskiej edycji Bike Maratonu rozegrano również Mistrzostwa Polski Leśników w maratonie MTB. W tej klasyfikacji triumfowali Natalia Dubaj (Nadleśnictwo Krasiczyn) i Mateusz Popiół (Nadleśnictwo Świeradów).

 

Finał Bike Maratonu już 19 października w Sobótce.

 

https://bikemaraton.com.pl

Multimedia