Świeradów-Zdrój

KS SAMURAJ - DOBRE STARTY W NOWYM SEZONIE

2022-11-10 10:58:45
A+ A-

Dobre starty "samurajów" w nowym sezonie...

 

Zawodnicy KS Samuraj Lubań po wznowieniu zajęć od razu przystąpili do ciężkiej pracy treningowej, jak też rozpoczęli swoje starty w zawodach sportowych w ramach Polskiej Unii Karate. I tak w dniu 24.09.22 r. reprezentowali nasz okręg na Turnieju Karate WKF Jinkaku Cup w Trzebnicy. Na zawodach wystartowało ok. 300 zawodników z podziałem na poszczególne konkurencje Kata i Kumite, w poszczególnych grupach wiekowych i stopnia zaawansowania zawodnika. W zawodach uczestniczyła także reprezentacja KS Samuraj Lubań w składzie - Julia Budzińska, Emilia Mikierysz, Anna Rakowska, Hubert Urbańczyk i Filip Pierzak wraz z trenerami Stanisławem Urbańczyk oraz Tomaszem Podbuckim. I tak kolejno swoje medale zdobywali:

  • Julia Budzińska - III m. w Kumite w kategorii U12

  • Emilia Mikierysz - III m. w Kumite w kategorii U14

  • Filip Pierzak - III m. w Kumite w kategorii U14

Następnie w dniu 15.10.2022 roku  startowali w międzynarodowym turnieju karate - Puchar Gór Opawskich w Karate Olimpijskim WKF w Prudniku.
W zawodach wzięło udział ponad  260 zawodników z 21 klubów z Polski, Słowacji i Ukrainy. Tym razem KS Samuraj Lubań reprezentowało dwóch  zawodników  - Hubert Urbańczyk i Julia Budzińska wraz z trenerem Stanisławem Urbańczyk oraz asystentem Michałem Budzińskim.  Zawodnicy startowali w swoich konkurencjach wiekowych, zarówno w Kumite (walkach wolnych) oraz w Kata (wykonywaniu form). Nasz reprezentant Hubert Urbańczyk stoczył 3 walki, odpadając w 1/4 finału, a Julia Budzińska zdobyła ostatecznie III m w kumite dziewcząt.

Zawod nicy szkolą się w Sekcjach Karate w Lubaniu, Pisarzowicach oraz Świeradowa Zdroju po okiem trenerów - Jacka Jaworskiego, Stanisława Urbańczyk i Tomasza Podbuckiego. Wszystkim Samurajom dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu oraz regionu, a zwycięstwom gratulujemy wygranych. Dziękujemy rodzicom za obecność i pełne wsparcie podczas zawodów i doping.

Zarząd klubu już dziś serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Otwarte Zgrupowanie z Mieszanych Sztuk Walk, które dobędzie sie w Lubaniu w dniu 04.11.2022 r. oraz w Nowogrodźcu w dniu 05.11.2022 r., gdzie odbędzie się także Nowogrodzka Gala Samuraja w Karate Dzieci. Więcej informacji na - www.samuraj-luban.pl.

 

Wspierają Nas - gmina miejska Lubań, gmina Świeradów Zdrój, gmina Nowogrodziec, gmina Lubań oraz Ministerstwo Sportu.

Multimedia