Świeradów-Zdrój

WYRUSZ SZLAKIEM "ŚLADEM IZERSKICH TAJEMNIC"

2021-07-01 15:46:49
A+ A-

Gra została zrealizowana w roku 2021. Nakład pakietów Odkrywcy został wyczerpany.

 

Wyrusz szlakiem „Śladem Izerskich Tajemnic”

 

Od maja br. Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju realizuje projekt grantowy pn. Co tam w mieście gra? Gra miejska „Śladem Izerskich Tajemnic”. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Wartość działania to 9 470,00 zł, w tym dofinansowanie 8 000,00 zł. Koordynatorem projektu z ramienia Stacji jest Beata Rosicka.

 

Celem gry jest zapoznanie, zarówno turystów, kuracjuszy, jak i mieszkańców, w szczególności rodzin z dziećmi oraz młodzieży, z historią tutejszego lecznictwa uzdrowiskowego, architekturą z przełomu XIX i XX wieku, ważnymi wydarzeniami minionych lat oraz postaciami, które szczególnie zapisały się w historii miasteczka. Gra powstała na bazie szlaku pieszego oznakowanego za pomocą 22 głazów z piktogramami oraz 8 dekoracyjnych rozet, a poprowadzonego przez najważniejsze, z historycznego punktu widzenia, miejsca w mieście.

 

W siedzibie Stacji Kultury przy ul. Dworcowej 1 mogą pobrać Państwo specjalnie opracowane pakiety Odkrywcy (książeczki z mapą i ołówki). Każdy kto odnajdzie wyznaczone miejsca i rozwiąże specjalnie przygotowane zadania, zdobędzie symboliczną nagrodę – sygnowany plecaczek oraz certyfikat Odkrywcy Izerskich Tajemnic. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy!

Multimedia