Świeradów-Zdrój

KOMUNIKAT KOŁA ŁOWIECKIEGO "WIENIEC" w ŚWIERADOWIE-ZDROJU

2018-11-26 10:53:34
A+ A-

W dniu 26.11.2018 r. do Urzędu Miasta w Świeradowie-Zdroju wpłynęła następująca informacja z Nadleśnictwa Świeradów:

Dzień dobry,
W nawiązaniu do informacji Koła Łowieckiego „Wieniec” dot. Wilków na naszym terenie przesyłam link do naszego artykułu w celu uzupełnienia informacji dotyczących wilka.

http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/wilki-w-gorach-i-na-pogorzu-izerskim
 
Pozdrawiam
Katarzyna Męcina
Specjalista ds. LKP i Edukacji Leśnej

* * *

Jako myśliwi Koła Łowieckiego ,,Wieniec'' w Świeradowie-Zdroju chcielibyśmy poinformować lokalną społeczność za Waszym pośrednictwem o potwierdzonych przypadkach obecności wilków na terenach dzierżawionych przez nas obwodów łowieckich nr 234 i 235. Wilki były widywane między innymi w okolicach następujących miejscowości: Świeradów-Zdrój, Mirsk,Leśna, Rębiszów, Wolimierz, Pobiedna, Giebułtów, Świecie, Złotniki, Młyńsko, Gajówka. Kilkukrotnie wilki były obserwowane przez myśliwych jak również były znajdowane ich tropy oraz resztki zjedzonych zwierząt. Pomimo wszystkich zapewnień pseudo-ekologów o tym , że wilk boi się człowieka uważamy, że zachowanie szczególnej ostrożności przez mieszkańców jest jak najbardziej wskazane. Odpowiednie zabezpieczenie zwierząt hodowlanych pozwoli , przynajmniej teoretycznie , na uniknięcie strat w inwentarzu. Nie trzeba chyba wspominać o zachowaniu ostrożności przez osoby przebywające na terenach polnych i leśnych w obrębie w/w miejscowości. Obserwowane wilki nie wykazywały nadmiernego strachu przed ludźmi. Wilk jako drapieżnik szczytowy, nie ma naturalnych wrogów i każdą żywą istotę może potraktować jako potencjalną zdobycz. Prosimy o przekazanie tej informacji dla mieszkańców Waszych gmin.
 
Pozdrawiam.
Jacek Terlecki
Łowczy Koła Łowieckiego
,,Wieniec" w Świeradowie-Zdroju