Świeradów-Zdrój

Nowa organizacja pracy Urzędu Skarbowego w Lubaniu

2015-01-07 09:54:31
A+ A-
Nowa organizacja pracy Urzędu Skarbowego w Lubaniu w okresie 19-01-2015 do 30-04-2015r.

W związku z akcją rozliczeń rocznych uprzejmie informuję, iż od dnia 19-01-2015r. na Sali Obsługi Klienta  następuje zmiana organizacyjna.
1. Okienko nr 1 – obsługa zeznań PIT-28, PIT-37
2. Okienko nr 2, 3 i 4 – obsługa bezpośrednia (w tym PIT-28, PIT-37)
3. Okienko nr 5 – obsługa biur rachunkowych
4. Pokój nr 2 sprawy majątkowe – bez zmian
5. Biura rachunkowe obsługiwane będą w okienku nr 5 w godzinach  7.30 do 15.00.

Uwaga! Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy rozliczania PIT!

Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r. 

Wprowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, które mają obowiązek sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy, wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników.

W praktyce formularze te powinny być przesyłane do US-ów w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem elektronicznym.

Obowiązująca od nowego roku nowelizacja ustawy nakłada nowe obowiązki m.in. według kryterium, czy płatnicy sporządzają i przekazują imienne informacje o wysokości dochodów podatników podatku dla więcej lub nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) i w zależności od tego, czy tych informacji w ich imieniu nie składa biuro rachunkowe.

Ministerstwo Finansów wychodząc naprzeciw potrzebom informacyjnym związanym ze zmianami rozpoczyna od 10 grudnia br. akcję informacyjną dla płatników. Jej elementami będą:

  • kampania radiowa prowadzona w stacjach ogólnopolskich i lokalnych w dwóch odsłonach: od 10 do 19 grudnia 2014 r. oraz od 7 do 21 stycznia 2015 r.
  • spotkania dla przedsiębiorców/płatników organizowane w całym kraju przez administrację podatkową (izby i urzędy skarbowe)
  • zakładka Dla płatników na Portalu Podatkowym ze szczegółami wprowadzanych zmian, możliwością testowania Uniwersalnej Bramki Dokumentów do składania deklaracji elektronicznych oraz wsparciem technicznym
  • infolinia dla płatników uruchomiona w ramach Krajowej Informacji Podatkowej.


Zachęcamy do korzystania ze wskazanych powyżej źródeł informacji przybliżających zmiany w składaniu wybranych formularzy.
Więcej informacji na www.portalpodatkowy.mf.gov.pl w zakładce Dla płatników.Multimedia