Świeradów-Zdrój

Obsługa komputera i internetu dla osób po 50 roku życia

2013-05-09 09:25:10
A+ A-

Od 7 maja do 11 czerwca w każdy wtorek odbywają się bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu dla osób 50+. Na zajęcia może przyjść każdy i nie ma miejsc limitowanych.

Zajęcia odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 15.15 do 16.45 (we wtorki). Ponadto do Biblioteki można przychodzić codziennie (oprócz środy) i ćwiczyć umiejętności we własnym zakresie, gdyz komputery są udostępniane nieodpłatnie, wszystkim którzy potrzebują skorzystać.

Polska Cyfrowa Równych Szans czyli spotkania z internetem po pięćdziesiątce
W ubiegłym roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wraz ze Stowarzyszeniem „Miasta w internecie” zawarło umowę na realizację ogólnopolskiego projektu pod nazwą Polska Cyfrowa Równych Szans. Celem jest włączenie generacji osób powyżej 50 roku życia do cyfrowego świata. W Polsce z internetu korzysta 60 procent Polaków, ale spośród 13 milionów osób w wieku powyżej 50 roku życia, z internetu korzysta tylko 3 miliony osób!
Dlaczego tak niewiele? Okazuje się, że nie chodzi o dostęp do komputera czy internetu. Bo w wielu domach i komputer i internet jest, ale korzystają z niego młodzi lub bardzo młodzi. Osoby po pięćdziesiątce często mówią, że to ich przerasta, ze boja się coś zepsuć, że to nie dla nich, że zbyt skomplikowane.
Ale internet nie jest taki straszny jak niektórzy sobie wyobrażają! Teraz łatwo można się o tym przekonać. W Polsce przeszkolono prawie 3 tysiące wolontariuszy, którzy chcą zachęcić osoby starsze do korzystania z tych przyjaznych ludziom urządzeń elektronicznych. Komputera, telefonu, internetu...
W Świeradowie-Zdroju i okolicach sukcesywnie będą pojawiały się miejsca, gdzie będzie można w przyjaznej i ciepłej atmosferze zasiąść przed ekranem i pożeglować bezpiecznie w nieznane...
Henryka Socha-Zawadzka „latarniczka” Polski Cyfrowej Równych Szans już w maju br. zaczyna realizować swój Lokalny Plan Działania w Świeradowie-Zdroju. „Nie taki internet straszny czyli polub wnuka na facebooku” to przedsięwzięcie, które wystartowało spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. 11 Listopada 35 – I piętro) 7 maja.
O latarnikach można przeczytać na stronie internetowej www.latarnicy.pl. I zapytać w MBP. Bardzo serdecznie zapraszam.
Henryka Socha-Zawadzka

Multimedia