Świeradów-Zdrój

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIUSZEM GŁADZIKIEM - 07.03.2024 r.

A+ A-

 Spotkanie autorskie z Mariuszem Gładzikiem okazało się niezwykłym wydarzeniem literackim. W Stacji Kultury pojawiło liczne grono entuzjastów twórczości Gładzika, którzy zapełnili całą salę. Prowadzenie spotkania powierzono znanemu regionaliście - Arkadiuszowi Lipinowi, Redaktorowi Naczelnemu Magazynu Góry Izerskie. Tematem spotkania była zaś debiutancka powieść Mariusza "Zapach prochu i lawendy" - opowieść, która wciąga czytelnika w świat burzliwych emocji postaci uwikłanych w historyczne dramaty.

 

Arkadiusz Lipin, prowadzący spotkanie, zręcznie kierował dyskusją, zadając pytania, które otwierały przestrzeń do głębszych refleksji nad treściami zawartymi w książce. Niespodzianką (zarówno dla publiczności, jak i dla samego pisarza) były przygotowane przez Redaktora Lipina trzy opowiadania Gładzika w formie audio, które zostały odtworzone w trakcie wydarzenia.

 

Publiczność aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Ciekawość publiczności wzbudziły kulisy pisarskiego rzemiosła oraz aktualna sytuacja na rynku wydawniczym. Autor chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z tworzeniem książki, od początkowej koncepcji po efekt finalny.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Pełną relację ze spotkania znajdą Państwo w najbliższym numerze Notatnika Świeradowskiego.

 

Wydarzenie przygotowała Joanna Krajewska – redaktorka Dodatku Kulturalnego do Notatnika Świeradowskiego, w którym Mariusz Gładzik regularnie publikuje swoje opowiadania.

 

Wydarzenie zorganizowane przez:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia