Świeradów-Zdrój

TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŚWIERADOWA-ZDROJU

  • 7. Mai 2022 09:00-16:00

  • Organizator : Parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie-Zdroju, Gmina Miejska Świeradów-Zdrój

A+ A-

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie-Zdroju organizuje turniej piłkarski pod hasłem „Łączy nas sport” o Puchar Burmistrza Miasta Świeradowa-Zdroju, który odbędzie się 7.05.2022, na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju w godz. 10.00-15.00. Wcześniej, czyli o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża w Świeradowie-Zdroju (Czerniawa). Na turniej została zaproszona młodzież z całej okolicy. Swój udział potwierdziły drużyny m. in. z Giebułtowa, Gościszowa, Olszyny, Kotlisk, Lubina. Turniej zaplanowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza oraz starsza. Na wszystkich uczestników czekają upominki za udział w Turnieju. Na zakończenie zawodnicy otrzymają ciepły posiłek a dla najlepszych zostały przygotowane puchary i nagrody rzeczowe. Parafia dziękuje Gminie Miejskiej Świeradów za wsparcie organizacyjne i materialne turnieju. Mamy nadzieję, że ten turniej zapoczątkuje kolejne edycje i zachęci kolejne drużyny do udziału we wspólnej zabawie.

 

Regulamin Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Świeradowa-Zdroju 7.05.2022 r.

1. Organizatorem turnieju jest parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Świeradowie-Zdroju.

2. Turniej odbędzie się na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2) w godz. 10.00-15.00. Wcześniej, czyli o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża w Świeradowie-Zdroju (Czerniawa). Turniej odbędzie się na boisku zewnętrznym (jeśli będzie dobra pogoda) lub na hali sportowej w budynku szkoły (jeśli będzie zła pogoda). Decyzję o miejscu rozgrywek podejmie organizator turnieju w dniu rozgrywania turnieju.

3. Zgłoszenia do turnieju przyjmujemy do dnia 30 kwietnia 2022 r. na adres mailowy parafiaczerniawa@gmail.com lub pod numerem telefonu 516 174 315.

4. Na turniej piłkarze przyjeżdżają z księdzem opiekunem lub osobą dorosłą, która potwierdza organizatorowi wiek zawodników. Opiekun jest zobowiązany przekazać listę zawodników (lp, nazwisko i imię, data urodzenia)

5. Turniej zaplanowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: - młodsza: osoby urodzone w 2010 roku i młodsze - starsza: osoby urodzone w 2007 roku i młodsze

6. Zawody zostaną rozegrane w dwóch fazach: - grupowa - pucharowa.

7. Z grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny. Organizacja kolejnej fazy rozgrywek uzależniona jest od ilości zgłoszonych drużyn.

8. Drużyny składają się maksymalnie z 8 zawodników, zgłoszonych wcześniej na liście startowej i przekazanej do organizatora; a) zespoły na grają w składach 4 graczy w polu + bramkarz; b) zmiany prowadzone są w systemie „hokejowym”. Ilość zmian jest nieograniczona; c) jeśli turniej odbywać się będzie na hali sportowej, zawodnicy występują w obuwiu odpowiadającym wymogom nawierzchni hali sportowej;

9. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt.

10. Mecze prowadzą sędziowie wytypowani przez organizatora. a) mecze są rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami gry; b) sędziowie mają prawo karania zawodników karami minutowymi: 2 min oraz karę meczu poprzez okazanie zawodnikowi czerwonej kartki, co jest równoznaczne z całkowitym wykluczeniem go z gry w tym spotkaniu (bez prawa powrotu do gry) a drużyna gra w osłabieniu do końca meczu.

11. Mecz trwa 2x5 minut bez przerwy, tylko zmiana bramek (może być inny czas meczu w zależności od ilości zgłoszonych drużyn).

12. Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymują ciepły posiłek od organizatora.

Projekt dofinansowany ze śerodków Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój.