Świeradów-Zdrój

Dzień Ziemi na "Izerskiej Łące"

  • 22. April 2022 10:00 - 23. April 2022 18:00

  • Izerska Łąka, Rolnicza 7, 59-850 Świeradów-Zdrój

  • +48 75 617 14 42

A+ A-
Dzień Ziemi i warsztaty robienia domków/ogrodów dla wróżek, wykład o klimacie i dla dorosłych warsztaty szycia torebek/woreczków „zakupowych” z firanek- taki plan ????.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a dokładnie; klasy szkolne w piątek (22.04) w godz. 9.30-12.30 na warsztaty robienia ogrodów dla wróżek. Natomiast w sobotę (23.04), w godz. 11.00-14.00 zapraszamy wszystkie osoby, które marzą o wyjściu od nas ze swoim ogrodem wróżek.
Konieczne są oczywiście zapisy!
Dodatkowo od 14.00 do 15.30 zapraszamy na szycie woreczków na owoce i warzywa oraz o 15.30 na wykład „Zmiany klimatyczne”.
 
W sobotę pierwsze wróżkowe warsztaty trwają 11.00-12.30/13.00, druga tura 12.30 do 14.00/14.30.
Proszę przynieść ze sobą swoje skarby, być może z dzieciństwa ale niekoniecznie. Można też przynieść jakieś naczynie, w którym będzie ogród (duża miska, doniczka, donica, wiaderko, garnek itp.). My mamy wiaderka, garnki, doniczki itp. ale może wolicie swoje, jakieś ulubione ????, zwłaszcza, że będą stały te ogrody w waszym domu albo na balkonie...
Ogrody Wróżek to pomysł na samodzielne stworzenie miniaturowego świata, który pobudza wyobraźnię, a co najważniejsze każdy może taki ogród stworzyć. Z wakacji przywozimy różne rzeczy, które możemy wykorzystać: muszelki, piasek, kamyki, szyszki i wiele innych. Mamy też w domu wiele niepotrzebnych rzeczy, jak słoiki, doniczki dobre i potłuczone, miski może nadgryzione „zębem czasu”, dziurawe, wyszczerbione wiaderka, kartony itp. dajmy im drugie życie. To sposób na ogrodowy recykling. To sposób, zarówno na udekorowanie naszego ogrodu, jak również na zabawę z dziećmi. To także doskonały prezent dla kogoś, komu bliska sercu jest natura, a nie ma warunków, aby posiadać własny ogród. Do naszego świata w skali mikro możemy zaprosić kogo tylko chcemy, dosłownie wszystko, co tylko podpowie nam nasza wyobraźnia, ale oczywiście nie może zabraknąć małych wróżek, bo to w końcu ich ogrody ????. Ogrody Wróżek uczą odpowiedzialności, bo trzeba dbać o rośliny, które w nim posadzimy, pobudzają wyobraźnię, uczą recyklingu, a także zachęcają do wspólnych spacerów w poszukiwaniu „skarbów” do aranżacji tych wróżkowych ogródków. Więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy w ten kwietniowy weekend do naszej bajki.

Multimedia

Mapa