Świeradów-Zdrój

SNOWSAIL 2014 - Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu

A+ A-

SNOWSAIL 2014 - Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu

Na początku marca Świeradów Zdrój będzie gościł żeglarzy i motorowodniaków z całej Polski. Na stoku Ski&Sun odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2014. Organizatorem imprezy jest szkoła żeglarstwa 4winds z Gdyni. Na jednej lub dwóch deskach ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy, kto posiada dowolny patent żeglarski lub motorowodny. W zawodach będą mogli wziąć też udział ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym. Trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

Śnieżne szaleństwo rozpocznie się już w piątek 07.03 wspólnym szusowaniem. Zawody odbędą się dzień później. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitańskie o złoty dzwon” w obu dyscyplinach. Profesjonalnie przygotowana trasa slalomu i elektroniczny pomiar czasu pozwolą wyłonić najlepszych. Po zawodach wspólna biesiada i koncert szantowy zespołu na który zaproszeni też są mieszkańcy Świeradowa i ich goście. Przez trzy dni trwania imprezy, wszyscy uczestnicy zawodów oraz osoby towarzyszące będą też mogli skorzystać z promocyjnych cen noclegów i wyżywienia a także 25% zniżki na karnety. Patronat Honorowy nad imprezą objęły Polski Związek Żeglarski, International Sailing Schools Association, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, a także Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Świeradowa.


Sponsorzy i partnerzy zawodów, w tym Maxus czarter, Henri Lloyd, HiMountain, Smart, V-Ships, Eljacht, Schronisko Samotnia, Active Wear, Lusti, Marina Gliwice a także Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi zrobią wszystko, aby zimowa rywalizacja uwieńczona została cennymi nagrodami.

Zapisy i bliższe informacje na snowsail.4winds.pl.

Multimedia