Świeradów-Zdrój

Rowerowa Majówka na Singltrekach

  • 1. Mai 2012 10:00-13:00

  • biuro - kolej gondolowa

A+ A-

Zapraszamy Państwa do aktywnego wypoczynku podczas ROWEROWEJ MAJÓWKI na świeradowskich Singltreckach.

 

W programie imprezy:

  • Otwarcie Punktu Informacyjnego i Biura Zawodów1.-5. Maja od godz. 10.00

Punkt informacyjny i biuro zawodów zlokalizowane zostaną na dolnej stacji kolei gondolowej.

  • Otwarcie Rowerowej Majówki 3. Maja godz. 10:00
  • Mini Targi Rowerowe 3. – 5. maja w godzinach 10:00 – 18:00
  • I Warsztaty nauki techniki jazdy po Single Trackach 3. maja godz. 10:00 – 14:00

Na warsztatach każdy rowerzysta będzie mógł pod czujnym okiem instruktorów poprawić swoją technikę jazdy po Single Trackach. Zostaną poruszone takie tematy jak: prawidłowa pozycja na rowerze, balans ciałem, prawidłowe pokonywanie przeszkód na trasie, płynne pokonywanie zakrętów i inne aspekty poprawnej techniki jazdy na rowerze górskim.
Poza aspektem techniki jazdy, zamierzamy położyć nacisk również na podstawowe zasady użytkowania sieci ścieżek Single Tracków i współdzielenia jej z innymi użytkownikami.
Warsztaty będę przygotowywane przede wszystkim pod kątem osób początkujących. Natomiast dzięki aż trzem instruktorom, w ramach potrzeb, będzie możliwy podział na mniejsze grupy o różnym stopniu zaawansowania.

  • Rowerowy rajd na orientacje – 4. maja godz. 9:00 - 17:00

W ramach rajdu na orientację każdy rowerzysta będzie mógł  zmierzyć się z zadaniem dojechania do jak największej ilości punktów orientacyjnych rozmieszczonych na sieci ścieżek Single Trackach oraz przy innych charakterystycznych punktach turystycznych (np. Wieża Wilhelma, Czarci Młyn, punkt widokowy na Kopie Czerniawskiej itp.). Dzięki rajdowi na orientację uczestnicy poznają sied Single Tracków oraz wybrane atrakcje turystyczne Świeradowa.

Punkty orientacyjne będą oznaczone za pomocą rzucających się w oczy oznaczeo. Każdy uczestnik będzie zaznaczał swoją obecnośd na punkcie za pomocą naklejek, które będzie naklejał na tzw. kartę uczestnika.

  • II Warsztaty nauki techniki jazdy po Single Trackach4. maja godz. 10:00 – 14:00
  • Wycieczka All Mountain 5. Maja godz. 10:00 – 16:00

W celu popularyzacji sieci szlaków i tras rowerowych poza siecią Single Tracków, zorganizowana zostanie wycieczka po górskich trasach wokół Świeradowa-Zdroju. Uczestnicy w ramach wycieczki przejejadą najlepszymi trasami rowerowymi w okolicy przy okazji poznając ciekawostki na temat regionu Gór Izerskich.