Świeradów-Zdrój

Titus Polska

A+ A-

8h Na Okrągło organizowany w Świeradowe to kolejny wyścig, który został dopisany do listy startów Karkonosze Tour MTB. Punkty w walce o tytuł „Karkonoskiego Górala” można będzie zdobyć 31 maja w Świeradowie.

Uwaga! Zawody w Świeradowie-Zdrój zaliczone są do cyklu Karkonosze Tour MTB! Szczegóły tutaj

Plan imprezy

30.05.2008 - Piątek - popołudnie i wieczór: przyjazd do Świeradowa-Zdrój, zakwaterowanie w Domu Wczasowym IZERY, rejestracja w biurze zawodów zlokalizowanym w Domu Wczasowym IZERY, możliwość objazdu trasy zawodów (teren Kopy Czerniawskiej - Czerniawa-Zdrój).

31.05.2008 - Sobota (dzień zawodów)
godz. 7:00 - 9:00 - rejestracja w biurze zawodów, Czerniawska Kopa, Czerniawa-Zdr.
godz. 9:30 - spotkanie z kapitanami teamów
godz. 10:00 - start wyścigu
godz. 18:00 - zakończenie wyścigu
godz. 18:00 - 19:00 - zjazd z pętli ostatnich zawodników,
godz. 20:00 - wspólne ognisko, dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii oraz losowanie nagród! Uroczystośc zakończenia zawodów odbędzie się na terenie Domu Wczasowego IZERY.
 
01.06.2008 - Niedziela
godz. ok. 10.00-14.00

Pierwsza w tym sezonie odsłona „TITUS POLSKA 8/24h na okrągło”

w Świeradowie-Zdroju już za nami!

W sobotę 31 maja 2008r. w Świeradowie-Zdroju zainaugurowaliśmy cykl naszych zawodów „TITUS POLSKA 8/24h na okrągło”. Na starcie 8-mio godzinnych wyścigów stanęło tym razem 26 śmiałków w kilku kategoriach: Solo Man, Solo Woman, Duo Men, Dou Mix i Team. Zawodnikom przyszło zmierzyć się w pięknej scenerii Gór Izerskich nie tylko ze sobą, ale też z bardzo wymagającą trasą wyznaczoną przez Michała ”Malaucha” Jurewicza. Ściganie się w kółko po pętli o długości ok. 10 km przez 8 godzin mogłoby wydawać się nudne ... ale nie dla uczestników naszych zawodów!

Pogoda w ubiegły weekend w całej Polsce była piękna. Świeciło mocne słońce i było bardzo gorąco. Ale nasze zawody nie mogą obyc się bez burzy i deszczu ;) Tak też było tym razem w Świeradowie. Deszcz przyniósł ulgę zawodnikom zmagającym się z trasą. Sprawił też jednak, że zjazdy stały się jeszcze bardziej niebezpieczne niż były na początku, a umiejętności i odwaga zawodników zostały wystawione na ciężką próbę. Na szczęście prawie wszyscy zawodnicy wyszli z niej obronną ręką i ukończyli zawody z wynikiem na miarę swoich możliwości.

Kategorię Solo Man wygrał Marcin Baszak z klubu INTERSPORT AZS przed Krzysztofem Koconiem z UKS NOWOGRODZIEC i Dawidem Brannym z WOLNEJ KOMPANII. W kategorii Solo Woman zwyciężyła Anna Gajewska przed Justyną Żygadło z BOGATYŃSKIEGO KLUBU SPORTÓW ROWEROWYCH.

Kategorię Duo Mix zwycięsko ukończył team CYKLOSPORT-INTERSPORT w składzie Ewa Duszyńska i Tomasz Duszyński. Zacięta rywalizacja w kategorii Duo Men zakończyła się zwycięstwem teamu MEDICARE śWIERZAKI w składzie Adam Buczek i Piotr Buczek, drugie miejsce zajęli Michał Jurewicz i Tomasz Gajewski z taemu CZERNIAWA-MIRSK, a na trzecim miejscu uplasowali się chłopaki ze Śląska Mariusz Sałamaga i Maciek Cieślar z teamu ŁOD TWARDEGO ZICIA BOLI MIE ZIC (sic!). W kategorii Team zwyciężył zespół DEALERZY DRESÓW GLIWICE TEAM w składzie: Łukasz Mazij, Łukasz Wiśniewski i Paweł Relidziński przed teamem BOGATYŃSKI KLUB SPORTÓW ROWEROWYCH jadący w składzie: Adam Szantyka, Piotr Krochmal, Wojciech Pływacz.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się na terenie Domu Wczasowego IZERY w Orłowicach k. Świeradowa, które swą obecnością zaszczyciła Sekretarz Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój Pani Sylwia Błaszczyk, a także Prezes Stowarzyszenia ZAKWISIE Pan Andrzej Woźniak. Po części oficjalnej zawodnicy, osoby towarzyszące oraz goście spędzili miło czas przy wspólnym ognisku.