Świeradów-Zdrój

07.05. - Spotkania z internetem po pięćdziesiątce

A+ A-
Polska Cyfrowa Równych Szans czyli spotkania z internetem po pięćdziesiątce
W ubiegłym roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wraz ze Stowarzyszeniem „Miasta w internecie” zawarło umowę na realizację ogólnopolskiego projektu pod nazwą Polska Cyfrowa Równych Szans. Celem jest włączenie generacji osób powyżej 50 roku życia do cyfrowego świata. W Polsce z internetu korzysta 60 procent Polaków, ale spośród 13 milionów osób w wieku powyżej 50 roku życia, z internetu korzysta tylko 3 miliony osób!
Dlaczego tak niewiele? Okazuje się, że nie chodzi o dostęp do komputera czy internetu. Bo w wielu domach i komputer i internet jest, ale korzystają z niego młodzi lub bardzo młodzi. Osoby po pięćdziesiątce często mówią, że to ich przerasta, ze boja się coś zepsuć, że to nie dla nich, że zbyt skomplikowane.
Ale internet nie jest taki straszny jak niektórzy sobie wyobrażają! Teraz łatwo można się o tym przekonać. W Polsce przeszkolono prawie 3 tysiące wolontariuszy, którzy chcą zachęcić osoby starsze do korzystania z tych przyjaznych ludziom urządzeń elektronicznych. Komputera, telefonu, internetu...
W Świeradowie-Zdroju i okolicach sukcesywnie będą pojawiały się miejsca, gdzie będzie można w przyjaznej i ciepłej atmosferze zasiąść przed ekranem i pożeglować bezpiecznie w nieznane...
Henryka Socha-Zawadzka „latarniczka” Polski Cyfrowej Równych Szans już w maju br. zaczyna realizować swój Lokalny Plan Działania w Świeradowie-Zdroju. „Nie taki internet straszny czyli polub wnuka na facebooku” to przedsięwzięcie, które startuje spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. 11 Listopada 35 – I piętro) już 7 maja o godzinie 15.00.
O latarnikach można przeczytać na stronie internetowej www.latarnicy.pl. I zapytać w MBP. Bardzo serdecznie zapraszam.
Henryka Socha-Zawadzka

Multimedia