Świeradów-Zdrój

8-13.08. - EUROUNIONORCHESTRIES

2011-08-01 09:20:20
A+ A-

Już po raz 22 w Świeradowie-Zdroju w dniach 8 – 13 sierpnia odbędą się Europejskie Spotkania Młodych Muzyków im. Władysława Balickiego. Impreza rozpocznie się 8 sierpnia o godz. 16.00 koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Pendereckiego z Dębicy pod batutą Pawła Adamka, który jest jednocześnie dyrektorem artystycznym spotkań.
W tegorocznej imprezie wezmą udział zespoły i orkiestry z Polski z Gdańska, Rzeszowa, Koszalina i Dębicy.
Głównym celem przyświecającą organizacji imprezy jest rozwijanie aktywności twórczej młodzieży poprzez udział w spotkaniach warsztatowych i ćwiczeniach muzycznych, a następnie możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności i nowej wiedzy w kończącym projekt koncercie finałowym.
Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 i 19.00 w Hali Spacerowej odbywały się będą koncerty muzyczne (za wyjątkiem środy, koncert tylko o 16.00). Spotkania poprowadzi konferansjer, który w trakcie trwania koncertów opowie słuchaczom o każdym zespole, o szkole w której uczą się uczniowie oraz o ich osiągnięciach. Jego zadaniem jest również poszerzenie wiedzy amatorów muzyki klasycznej o twórcach utworów muzycznych granych podczas projektu, a tym samym wprowadzenie mieszkańców Świeradowa-Zdroju, turystów i kuracjuszy w świat muzyki.
Na zakończenie projektu odbędzie się Koncert Finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników – w sumie ok. 100 muzyków,w którym młodzież będzie mogła zaprezentować nabyte i wyćwiczone podczas całego tygodnia warsztatów i prób, umiejętności.

PROGRAM KONCERTÓW >>>

Multimedia