Świeradów-Zdrój

100. URODZINY PANI KRYSI SEMKOWICZ - 3.03.2024 r.

2024-03-07 21:10:49
A+ A-

Sto lat, sto lat… Pani Krystyny Semkowicz

Wyjątkowe urodziny wyjątkowej Mieszkanki

 

W dniu 03.03.2024 w Świeradowie-Zdroju odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Rodzina Pani Krystyny Semkowicz postanowiła zorganizować huczne obchody setnych urodzin swojej mamy, babci, prababci. Pani Krystyna znana jest wśród mieszkańców naszego miasta z tego, że od 1948 roku prowadziła osobiście wyjątkowy sklep z pamiątkami przy ul. Zdrojowej. Działa on niezmiennie w tej samej lokalizacji aż do dziś! Warto dodać, że dopiero w 2019 roku Pani Krystyna – przez wzgląd na stan zdrowia – przekazała pieczę nad swoim królestwem młodszemu pokoleniu. Od tamtej pory sklepik prowadzony jest przez rodzinę Pani Semkowicz, która kultywuje tradycję tego miejsca i oferuje turystom oraz kuracjuszom szeroki wybór pamiątek ze Świeradowa-Zdroju.

 

Uroczystości rozpoczęły się częścią oficjalną - o godzinie 10:00 w domu Pani Krystyny Semkowicz. Prezenty, kwiaty i życzenia na ręce Jubilatki złożyły: Zastępca Burmistrza Świeradowa-Zdroju Pani Edyta Wilczacka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świeradowie-Zdroju Pani Joanna Szczekulska. Na miejscu nie zabrakło również przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto tę wyjątkową chwilę uświetnił list gratulacyjny od samego Premiera RP, Pana Donalda Tuska.

 

O godzinie 15:00 świętowanie urodzin Stulatki przeniosło się... na ulicę Zdrojową, przed kultowy już sklep Pani Krystyny! Otwarty charakter wydarzenia i akcja informacyjna przeprowadzona przez mieszkańców sprawiły, że na urodzinowym przyjęciu zjawiło się szerokie grono nie tylko znajomych Jubilatki, ale również innych mieszkańców Świeradowa-Zdroju, którzy chcieli wyrazić swój szacunek dla wieku i wspaniałej historii Pani Krystyny, zostawiając w sklepie upominki dla niej. Na miejscu obecna była m.in. Pani Dyrektor Stacji Kultury, Pani Doroty Marek, która złożyła na ręce rodziny piękny prezent dla Pani Semkowicz – kosz pełen pyszności. Nie zabrakło tam także Redakcji Notatnika Świeradowskiego, której przedstawicielka również przekazała drobny podarek dla szanownej Jubilatki. Organizująca przyjęcie rodzina Pani Krystyny zadbała o urodzinowe dekoracje i przepyszny poczęstunek, dzięki czemu wszyscy obecni bawili się wyśmienicie

 

A Pani Krystyna? Ma sto lat i nadal cieszy się dobrym zdrowiem, nie przyjmując żadnych lekarstw! Redakcja Notatnika Świeradowskiego pragnie jeszcze raz złożyć serdeczne życzenia Pani Krystynie: kolejnych długich lat w zdrowiu oraz jeszcze wielu miłych chwil ze wspaniałą rodziną, którą posiada.

Multimedia