Świeradów-Zdrój

WERNISAŻ WYSTAWY SZTUKA WOLI

2022-11-02 11:58:22
A+ A-
Wernisaż wystawy SZTUKA WOLI Zofii i Joela Młynarskich, Artystów tworzących w Wolimierzu, odbył się 28.10.2022 r. w Galerii SANTA MARIA, Hotelu Krasicki Resort&Spa
 
Zofia Młynarska urodzona w 1996 r. w Gdańsku. Absolwentka Liceum Plastycznego im. M. Abakanowicz w Gdyni. Studiuje rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - obecnie kontynuuje studia zdalnie, z Pogórza Izerskiego. Znajduje i wydobywa piękno tam, gdzie inni mogą go nie dostrzec. Wypowiada się językiem symboli, pozostawiając odbiorcy przestrzeń na własną interpretację.
 
Joel Młynarski urodzony w 1994r. w Wolimierzu - wiosce położonej u podnóża Gór Izerskich. Edukację artystyczną rozpoczął w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze, po czym podjął studia rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł Magistra Sztuki w 2019 r. Jego twórczość ma charakter konceptualny, a prace, które tworzy mieszczą w sobie zarówno dosłowność jak i tajemnicę. Inspiruje go ludzka egzystencja w całej swej złożoności, co porusza w rzeźbie nie tylko poprzez przedstawienia figuratywne.
Zosia i Joel prowadzą działania artystyczne w swoim domu, w Wolimierzu. W tym roku nadali swej pracowni nazwę Sztuka Woli, oddając tym hasłem ideę, którą kierują się na swojej wspólnej życiowej i twórczej drodze.
Nazwą pracowni Artystów zatytułowaliśmy wystawę ich dzieł.
 
Fot. Arkadiusz Lipin i Maciej Wokan serdecznie dziękujemy.

Multimedia