Świeradów-Zdrój

POLSKO-CZESKI FESTIWAL BIEGU NA ORIENTACJĘ 03-04.09.2022 r.

2022-09-12 11:48:55
A+ A-

Polsko-Czeski Festiwal Biegu na Orientację” – ŚWIERADÓW ZDRÓJ – NOVE MESTO POD SMRKEM

 

Pierwszy weekend września ściągnął do Świeradowa-Zdroju pasjonatów biegów na orientacje.

W sobotę, 4 września ponad 700 osób zarówno z Polski (Wrocław, Kalisz, Łódź, Warszawa, Pabianice), jak i z Czech (Trutnov, Liberec, Praga, Jicin) rywalizowało w 40 kategoriach w ramach Polsko-Czeskiego Festiwalu Biegu na Orientację.

Festiwal składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa, bieg średniodystansowy oraz bieg sprinterski, odbyły się w sobotę w Świeradowie-Zdroju, a ostatni trzeci etap, w niedzielę, w okolicy Novego Mesta pod Smrkem (Czechy).

Zawodnicy wystartowali całymi rodzinami, od kilkulatków, po najstarszego uczestnika - 86-letniego Jaroslava Krtinsky, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. 

Centrum zawodów zlokalizowane było w górnym Parku Zdrojowym, powyżej Domu Zdrojowego, a zakończenie i wręczenie nagród miało miejsce przed sztuczną grotą na dolnym tarasie Domu Zdrojowego.

W imieniu Burmistrza Miasta Świeradowa-Zdroju dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczała Katarzyna Bigus - Podinspektor ds. promocji Urzędu Miasta.

Organizatorem zawodów był UKS „Orientpark.pl” Iwiny wspólnie z klubami czeskimi z Frydlantu i Novego Boru.

Jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z orientacją sportową zapraszamy do kontaktu z UKS "Orientpark.pl" Iwiny. Informacje znajdują się na stronie internetowej: www.orientpark.pl

 

Więcej zdjęć z zawodów autorstwa Bartka Nikołajuka znajduję się pod linkiem

ttps://drive.google.com/drive/folders/1i75-wyzpqva23lSqqdtKTWuz8lIsONtj

 

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój.

Współorganizator: Promocja Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój

Multimedia