Świeradów-Zdrój

55. KONKURS ORKIESTR WOJSKOWYCH 23-25.09.2021

2021-10-05 12:41:38
A+ A-

Trzydniowe wydarzenie muzyczne przyciągnęło do Świeradowa-Zdroju licznych gości. Niektórzy z odwiedzających deklarowali, że starają się brać udział w koncertach każdego roku. Warto przecież wspomnieć, że nasze miasto jest gospodarzem tej cyklicznej imprezy od końca lat 60-tych XX wieku. W tym roku Świeradów-Zdrój żył koncertami od czwartku 23.09.2021 r. aż do soboty 25.09.2021. r. Na tarasach Domu Zdrojowego oglądać można było pokazy musztry paradnej, a występy orkiestr na scenie plenerowej przy Fontannie z żabami oraz wieczorami w Hali Spacerowej. W trakcie gali finałowej ogłoszono wyniki konkursu.

• I miejsce kategorii element obowiązkowy za Marsz Bohaterów Westerplatte (wszystkie 4 orkiestry musiały go zagrać) Orkiestra Wojskowa z Radomia

• I miejsce kategorii musztry paradne - Orkiestra Wojskowa z Radomia

• I miejsce kategorii wykonanie koncertu estradowego - ex aequo Orkiestra Wojskowa Lublin i Orkiestra Wojskowa Radom

• Grand Prix - Orkiestra Wojskowa z Radomia

• Nagroda Publiczności - Orkiestra Wojskowa z Torunia

55. Konkurs Orkiestr Wojskowych zakończył wyjątkowy występ Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z Gdyni z gościnnym udziałem Piotra Cugowskiego. Zgromadzeni w Hali Spacerowej melomanii, w geście podziękowania za wyjątkowe aranżacje, nagrodzili wszystkich muzyków owacjami na stojąco.

Multimedia