IZERSKI SAD - SAD = WARTOŚĆ

2018-10-20 22:21:05
A+ A-

IZERSKI SAD!!! To nasza akcja mająca na celu ratowanie i przywrócenie w Górach Izerskich starych odmian drzew owocowych. Nad całą akcją czuwa pomysłodawca naszego projektu Pan Leszek Kułak ze Skwierzyny, u którego pod folią rośnie ok. 500 zrazów (gałązek – szczepów) pobranych z 80 drzew dożywających swych dni w naszym świeradowskim regionie. W wyniku tego programu odmiany historycznych drzew odrodzą się na nowo.
Sadzonki nowych drzew rosną już pod folią w Skwierzynie, a w 201 9 roku każdy chętny mieszkaniec Świeradowa-Zdroju i okolic będzie mógł za darmo wziąć taką sadzonkę zaopatrzoną w metryczkę i krótki opis, do swojego ogrodu. Pan Leszek Kułak apeluje za naszym pośrednictwem do Państwa - mieszkańców Świeradowa i okolic, abyście zgłaszali do końca października- drzewa w swoich ogrodach (sadach), z których można jeszcze pobrać zrazy i odratować starą odmianę. Już wcześniej, na łamach Notatnika Świeradowskiego informowaliśmy Państwa o naszym unikatowym na skalę naszego kraju Projekcie.
Informacje o izerskich drzewach owocowych prosimy zgłaszać w Referacie Promocji Gminy, Turystyki, Kultury i Sportu Urząd Miasta Świeradów-Zdrój, tel. 75 71-36-482, lub mailem – it@swieradowzdroj.pl  
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY URATUJMY RAZEM STARE ODMIANY NASZYCH OWOCOWYCH DRZEW

Multimedia