Świeradów-Zdrój

WIRTUALNA KRONIKA - ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

2018-10-20 22:10:42
A+ A-

Wirtualna Kronika … na dobry początek

odkąd pamiętam zawsze marzyło mi się utworzenie muzeum naszego miasta, takiego z prawdziwego zdarzenia z eksponatami, wspomnieniami mieszkańców, godzinami otwarcia.

       Kilka takich miejsc w naszym mieście nawet powstało, była ekspozycja w Muzeum Sztuki Reduktywnej, w Miejskim Biurze Informacji Turystycznej, w Izerskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, do dzisiaj możemy poznawać historię miasta dzięki małej wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Izerka, w Izbie Pamięci powadzonej przez Panią Magdę Olszewską, w Restauracji Arnika, w Restauracji Czarny Potok i w Czarcim Młynie gdzie zobaczymy obrazki z Czerniawy-Zdrój.

     Jednak cały czas mi czegoś brakowało, stąd idea powstanie Wirtualnej Kroniki, znajdziecie ją Państwo na naszej stronie www.swieradowzdroj.pl i chciałabym zaprosić Państwa do jej współtworzenia. Najbardziej zależy mi na wspomnieniach naszych mieszkańców, szczególnie tych od roku 1945, bo jak sami Państwo na pewno zauważyliście, zdjęć, pocztówek czy skanów folderów z okresu przedwojennego mamy bardzo dużo, natomiast tych (bardziej współczesnych) już dużo mniej. Chciałabym abyście Państwo wysyłali do nas zdjęcia, filmy opisujące życie naszego miasta, mogą to być zdjęcia miejsc, ludzi, przedmiotów czy wydarzeń, takie mamy kategorie, ale jeśli pojawią się inne, to chętnie je do kroniki dodamy. Możecie Państwo także przynosić zdjęcia w formie papierowej, chętnie je na miejscu zeskanujemy i oddamy Państwu oryginały.

     Chciałabym abyśmy wszyscy poczuli się właścicielami naszej Kroniki, aby ona żyła i rozrastała się nam pięknie i chciałabym aby był to pierwszy etap przed powstaniem realnego Muzeum naszego miasta, bardzo zachęcam Państwa do współpracy i pomocy.

Wirtualną Kronikę stworzył dla nas Krzysztof Czukiewski z firmy CP SYSTEM.

 

Dorota Marek

Multimedia