Świeradów-Zdrój

Gondolowa konferencja

2008-12-15 11:12:06
A+ A-

W dniu 12 grudnia 2008 r. odbyła się w Świeradowie-Zdroju konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli polskich mediów. Pierwszym punktem programu była prezentacja praktyczna inwestycji, czyli wjazd gondolą na szczyt Stogu Izerskiego.Trzeba przyznać, na wielu osobach wjeżdząjących tego dnia, zrobił ogromne wrażenie. Wagonik lekko wyjeżdża z peronu, i powoli wznosi się do góry. Przez 8 min. ma się wrażenie, jakby frunął. Na górnej stacji odbyło się oficjalne powitanie zaproszonych gości.
W dalszej części programu
zaproszeni dziennikarze mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Spółki, odpowiedzialnymi za realizację inwestycji. 

Przygotowaną przez firmę TOMATOE PR specjalnie na tę okazję, prezentację inwestycji, komentował Marek Budzik. Jak już wiadomo, trasa narciarska ma 2500 m, naśnieżana jest przez 20 armatek, oświetlona przy pomocy 68 masztów oświetleniowych ze 136 lampami. Średnie nachylenie trasy to 19%, co daje możliwość jazdy narciarzom o różnych umiejętnościach. Górny odcinek trasy (900 m) predystynuje go do uzyskania homologacji FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) do rozgrywania zawodów w konkurencjach alpejskich. Przy dolnej stacji będzie znajdowała się profesjonalna wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, a dla najmłodszych dzieci powstanie żłobek-przedszkole narciarskie, z profesjonalna kadrą instruktorską.
Dalsze plany rozwojowe firmy obejmują wytyczenie i przygotowanie kolejnych tras zjazdowych wraz z wyciągiem, jak wiadomo poczyniono już w tej kwestii odpowiednie kroki.
Podczas konferencji nie padła jednak nurtująca nas od dawna odpowiedź na pytanie o termin otwarcia kolei. W tym tygodniu ma zostać wydana decyzja dopuszczająca gondolę do użytkowania. Jeżeli tak się stanie, to najprawdopodobniej w sobotę tj. 20 grudnia będziemy mogli szusować na stoku.

Efektem konferencji była emisja materiału informacyjnego w telewizji regionalnej czyli wrocławskich Faktach oraz w głównym wydaniu Wiadomości w programie 1 Telewizji Polskiej, napisali o nas również na portalu Ski-Online.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Multimedia