Barbara Buczyńska - Naczelna Poetka Uzdrowiska

2010-04-21 09:59:16
A+ A-

Barbara Buczyńska z rodem z Białegostoku, absolwentka warszawskiej AWF, w latach 1970-1997 mieszkała w Szwecji, od 1997 w Świeradowie. Mama Anny i Marcina, babcia Olivii i Almy, mąż Wiesław.

 

 1. Mieszkam tu , bo zachwyciłam się miejsce i budynkiem, gdzie teraz jest Park Hotel, od pierwszego wejrzenia
 2. Lekcja z dzieciństwa którą pamiętam: Nie pamiętam żadnych lekcji
 3. Moja przygoda ze sztuką zaczęła się od: Jako 9-latka rozpoczęłam szkołę baletową w Białymstoku, jako 14-latka zainteresowałem się teatrem. Występowałam w Teatrze Poezji, brałam udział we wszystkich możliwych konkursach recytatorskich i wszystkie w mojej kategorii wygrywałam w woj., a w ogólnopolskim we Wrocławiu byłam druga. W latach szkolnych występowałam niemal we wszystkich szkolnych zawodach lekkoatletycznych, trenowałam też gimnastykę sportową – dzięki niej trafiłam na AWF. Na studiach trenowałam gimnastykę artystyczną, udzielałam się w kabarecie akademickim RELAX, występowałam też w Studenckim Teatrze Satyryków (legendarny STS).
 4. Przebój życia : poezja Małgorzaty Hilar
 5. Wkurza mnie: Niesłowność, głupota ludzka
 6. Oprócz rodziny, nie umiem się obejść bez teatru, kina, poezji
 7. Gdybym dostała 1 mln $ to założyłabym lokaty dla wnuczek
 8. Za późno na skoki spadochronowe
 9. Ulubiony dowcip: Dwóch Żydków się spotyka. Jak się czujesz pyta jeden. Dobrze. A w dwóch słowach? Nie dobrze.
 10. Pierwsze wspomnienie z dzieciństwa: Jazda konna na oklep środkiem miasta wlazłam na płot, z płotu na grzbiet, złapałam się za grzywę i koń ruszył, bo spłoszył go klakson autobus. Miałam wtedy 8 lat i utrzymałam się na grzbiecie.
 11. Ulubione miejsce: Teraz to już na pewno Świeradów, ale również Orust wyspa na Morzu Północnym, 70  km na północ od Geteborga.
 12. Ukochana książka: Cała twórczość Pablo Cohello
 13. Najdłuższa podróż: Karaiby i Kuba.
 14. Największy autorytet: Mąż
 15. Kogo chciałabyś poznać: Paulo Coello
 16. Gdybym była Prezydentem na pewno zmieniłabym: Wydłużyłabym urlopy macierzyńskie do roku – jak to jest w Szwecji
 17. Największy zakup: Park Hotel
 18. Najpiękniejszy sen: Przed maturą: stoję na pięknej łące pełnej kwiatów, a w środku stoi drabina, podchodzę do niej i wspominam się po szczeblach. Obudziłam się, opowiedziałam sen mamie, a ona na to: Nie denerwuj się, maturę masz w kieszeni. I miała rację
 19. Nigdy nie jest za późno na miłość
 20. Moim największym marzeniem jest: Mam dwie wnuczki, a chciałabym jeszcze mieć wnuka, który by nosił nazwisko Buczyński.
 21. Moja ulubiona zupa: Szpinakowa.
 22. Mądrze powiedziane (lub motto życiowe): Kochaj, kochaj, kochaj - nigdy nie będziesz zbyt stary, by dawać i przyjmować miłość.

Multimedia