28.09. - Bike Maraton - FINAŁ

2013-09-25 11:16:59
A+ A-

Bike Maraton 2013!

Wielu z Was nie mogło się doczekać publikacji miejscowości, w których odbędą się tegoroczne edycje Bike Maratonu. Ze wstępnie planowanych 9 edycji tegoroczny cykl powiększył się o jeszcze jedną – dziesiątą, i tak powstała wyborna lista TOP TEN maratonów na ten rok.
Wkraczamy w trzynasty rok organizacji Bike Maraton, mamy nadzieję, że nie pechowy, a wyjątkowy, gdyż szykujemy dla Was kilka ciekawych zmian regulaminowych. Ale o tym niebawem w opublikowanym Regulaminie BM 2013.
Przechodząc do kalendarza zaczynamy tradycyjnie we Wrocławiu – to idealne miejsce na rozpoczęcie sezonu, mamy nadzieję, że w tym roku pogoda nam dopisze i na starcie pojawi się rekordowa liczba uczestników. Już dziś zapraszamy na oficjalny objazd trasy, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia (zbiórka w Dolnośląskim Centrum Rowerowym www.dolnoslaskiecentrumrowerowe.pl w gościnnych progach Henryka Charuckiego). Przy okazji będzie można dokonać rejestracji i odebrać numer startowy, przewidziany jest również catering dla wszystkich uczestników objazdu.
Kolejną edycją w sezonie, która tradycyjnie jest rozgrywana w maju są Zdzieszowice. To idealna trasa na rozegranie drugiej edycji w sezonie – dosyć trudna, ale jeszcze nie tak wymagająca jak niektóre typowo górskie edycje. Poza tym atmosfera tej edycji, orkiestra na starcie, przyjazne nastawienie mieszkańców powodują, że bardzo chętnie Wy i My tam przyjeżdżamy.
Trzecia edycja i kolejne województwo na mapie Bike Maratonu to bursztynowa edycja w Wieluniu w województwie łódzkim. Malownicza i niezbyt trudna trasa powinny przypaść do gustu amatorom MTB, zawodowcy na dystansach Giga i Mega maratonu nadadzą takie tempo, że i tak nie będzie lekko.
To dobre przetarcie przed kolejną czwartą edycją zaplanowaną w Głuszycy. Ubiegłoroczna trasa była wyzwaniem dla wielu z Was, dzięki pomocy „chłopaków” ze Strefy MTB w Głuszycy, udało nam się wspólnie pokazać Wam najciekawsze szlaki rowerowe w okolicy. Mamy nadzieję, że w tym roku również Was zaskoczymy.
Myślenice – to piąta w tym sezonie edycja, wszyscy pamiętają ubiegłoroczną mgłę i jazdę w chmurach na szlakach i ścieżkach. Myślę, że ta impreza była dla wielu z Was zaskoczeniem, mam nadzieję, że przyjedziecie tu ponownie, tym razem 29 czerwca.
Zaraz po Myślenicach rusza 4 etapowy Bike Adventure 2013 w wersji PRO oraz FUN www.bikeadventure.pl
A kolejna edycja Bike Maratonu odbędzie się 20 lipca w Bielawie. Górska, widokowa, i momentami trudna trasa w Górach Sowich przyciąga co roku blisko tysiąc uczestników. Malowniczo położone miejsce startu i mety na terenie „OW Sudety” w pobliżu zbiornika wodnego i plaży powodują, że jest to ulubiona edycja dla kibiców i osób towarzyszących. Dzieci startują w wyścigach dla najmłodszych, a mamy opalają się oczekując swoich mężów na mecie.
Po Bielawie zapraszamy wszystkich w Karkonosze, gdzie 11 sierpnia rozegramy 23 edycję Uphill Race Śnieżka w Karpaczu, a tydzień później kolejną już siódma edycję Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie.
Ta impreza podobnie jak w ub. roku odbędzie się w ramach XVII Festiwalu Rowerowego w Szklarskiej Porębie, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2013 roku. Jak wiecie dzieje się wtedy wiele ciekawych rzeczy, a Szklarska Poręba zdominowana jest przez tysiące rowerzystów.
Na koniec wakacji szykujemy Wam wisienkę na torcie – Wisła – okrzyknięta najtrudniejszą edycją w ubiegłym sezonie. Pokonała nawet „pure mountain’owe” edycje . Zawodnicy Giga i Mega dystansów – niech będą spokojni – tym razem będzie równie ciężko, dla uczestników Medano (Mini) maratonu postaramy się trasę ułatwić.
W ostatnim miesiącu startów – wrześniu, zapraszamy Was na dwie edycje. Pierwszą rozgrywaną w Karpaczu – maraton Trans Karkonosze, który po ubiegłorocznych zmianach wywołał wiele emocji wśród startujących, oraz dugą finałową edycję w Świeradowie Zdroju.
Podobnie jak w Wiśle i na tych edycjach będziemy starali się działać w myśl idei tworzenia tras Bike Maratonu, która zakłada, że dystans Giga jest dla zawodowców i musi być dla nich wyzwaniem, dystans Mega jest krótszy i trochę łatwiejszy ale często równie wymagający, a Medano to świetna rowerowa przygoda dla wszystkich entuzjastów MTB.
A jak już dojedziecie na metę maratonu w Świeradowie Zdroju – to zapraszamy na Wielki Finał w zaprzyjaźnionym Hotelu Interferie, gdzie odbędą się dekoracje zwycięzców w klasyfikacji generalnej, rozstrzygnięcie konkursów z nagrodami i impreza do białego rana. Tym razem dodatkowo do dyspozycji mamy salę gimnastyczną i Aquapark Interferie www.interferie.pl
W międzyczasie wszystkich zwolenników rowerów szosowych: zawodowców i amatorów zapraszamy na start Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 24 -25 sierpnia 2013 w Jeleniej Górze – Cieplicach.

Do zobaczenia na starcie.
Team BM


Bike Maraton 2013:


1. 21 kwietnia (nd.) – 1 edycja – Wrocław
2. 11 maja (sb) – 2 edycja - Zdzieszowice
3. 25 maja (sb) – 3 edycja – Wieluń
4. 8 czerwca (sb) – 4 edycja – Głuszyca
5. 29 czerwca (sb) – 5 edycja - Myślenice
6. 20 lipca (sb) – 6 edycja - Bielawa
7. 17 sierpnia (sb) – 7 edycja – Szklarska Poręba
8. 31 sierpnia (sb) – 9 edycja - Wisła
9. 14 września (sb) – 8 edycja – Karpacz
10. 28 września (sb) – 10 edycja – Świeradów – Zdrój, FINAŁ

Multimedia