Świeradów-Zdrój

WYCIECZKA DO POMNIKA LOTNIKÓW - w ramach Projektu MARSZOBIEG nr 13/2023 Z FLINSEM PO ZDROWIE

A+ A-

ZAPRASZAMY mieszkańców naszego miasta do udziały w corocznej wycieczce do Pomnika Lotników w Czechach, organizowanej przez Stowarzyszenie KREATYWNI I AKTYWWNI Świeradów-Zdrój.

Marszobieg z Finsem po Zdrowie wycieczka nr 13/2023 Siódma Rocznicowa Wyprawa do Pomnika Francuskich Lotników

Zbiórka w sobotę 03.06.2023 r. o godz. 8.30 na parkingu nad szkołą ul. Kard. S. Wyszyńskiego - skąd wyjeżdżamy autobusem do Smědavy i o 9.30 wyruszamy na wycieczkę pieszą do pomnika francuskich lotników, którzy 31 lat temu zginęli na zboczach Smedawskiej Góry, lecąc z pomocą humanitarną do Polski (więcej info https://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=2637 ). Po oficjalnej części chętni uczestnicy wrócą do rozdroża Paulova Paseka i szlakiem koloru czerwonego, a później żółtego postarają się zdobyć trzeci pod względem wysokości szczyt Gór Izerskich Izerę (1122 m n.p.m.). Pozostali uczestnicy wrócą na miejsce startu i poczekają w Schronisku Górskim Smědava na pozostałych członków wyprawy, z którymi wrócą autokarem do Świeradowa-Zdroju. Trasa będzie przebiegała drogami szutrowymi i leśnymi. Przygotujmy się na podejścia i zejścia dlatego warto zabrać ze sobą kije. Dystans do pokonania to ok. 14 km grupa zaawansowana i ok. 7 km grupa druga (jeżeli znajdą się chętni, to jest możliwość powrotu pieszo do Świeradowa, ale to dodatkowe 14 km) Uczestnicy zobowiązani są posiadać ze sobą dokument tożsamości, dobrze też będzie zaopatrzyć się w korony na specjały kuchni czeskiej w schronisku. Wycieczka odbywa się bez względu na pogodę, a ilość miejsc ograniczona. Zapisy, wraz z wpłatą 6 zł na ubezpieczenie, w Stacji Kultura w dniu 25.05.2023 r. w godz. 15.30-16.30. 

 

"Zrealizowano przy udziale środków funduszu rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii" w ramach projektu "Ruch i Aktywność Receptą na Zdrowie - Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Wydarzenie organizowane przy  współpracy i  wsparciu:   
Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.  


Zdjęcia pochodzą z wycieczki z lat ubiegłych ze zbiorów Pana Jana Kobiałki.

Multimedia

Mapa