Świeradów-Zdrój

GALERIA "WSPOMNIENIE O ŚWIERADOWIE-ZDROJU" w MBP "IZERKA".

A+ A-

Galeria „Wspomnienie o Świeradowie-Zdroju” to wystawa pamiątek, eksponatów wcześniej zgromadzonych w Muzeum Sztuki Reduktywnej a, po jego likwidacji w dniu 12.02.2003 r. przekazanych do Miejskiej Biblioteki Publicznej, następnie do  Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój, po to, by po latach wrócić ponownie do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Obejrzeć można fotografie, dokumenty, mapy, obrazy z okresu od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej.

„Bad Flinsberg do 1945 roku” – to wystawa dzięki której przenosimy się do dawnych czasów, by następnie obejrzeć wystawę 79 reprodukcji pejzaży Świeradowa-Zdroju i miejscowości w których nasze miasto jest reklamowane, stworzonych przez Zofię Dietrich -Wojtkiewicz, dla której rysowanie jest wielką pasją .

Rysunki poświęcone naszemu miastu były na bieżąco przekazywane Izerce.

Nasz adres:
Miejska Biblioteka Publiczna „ Izerka”
ul. M. Curie- Skłodowskiej 2A
59-850 Świeradów -Zdrój

Biblioteka czynna jest:
-od poniedziałku do piątku ( w środy nieczynne ) w godz. 8.00 do 17.00
-w soboty 8.00 do 12.30
-w czasie wakacji lipiec -sierpień czynna od 8.00 do 16.00 , w soboty nieczynne.

 

Tekst i zdjęcia przesłane przez Miejską Bibliotekę Publiczną "IZERKA" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia

Mapa