Świeradów-Zdrój

Konkurs "Domki dla owadów" z Izerską Łąką

A+ A-

KONKURS NA DOMEK/HOTEL DLA OWADÓW. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na budowę domku/hotelu dla owadów pożytecznych. Zapylaniem zajmują się nie tylko pszczoły miodne ale także dzikie pszczoły, chrząszcze, motyle dzienne i nocne itp. Pomóżmy im znaleźć bezpieczne schronienie, bo bardzo tego potrzebują.

Regulamin i więcej informacji poniżej: 

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

2. Konkurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych oraz rodzin i dla wszystkich grup wiekowych. (Uczestnicy niepełnoletni muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego). Konkurs jest od lat 6.

3. Przedmiotem konkursu jest budowa hotelu/domku dla owadów zapylających.

4. Domek/hotel powinien mieć minimalne wymiary 35x35x25; maksymalne – bez ograniczeń, materiał do wykorzystania – dowolny, jednak przyjazny środowisku, tzn. naturalny.

5. Terminy konkursu: Ogłoszenie konkursu: 02.09.2021 r. Termin nadsyłania lub przynoszenia domków/hoteli: do 21.09.2021 r. do godz.15.00. Rozstrzygnięcie konkursu: 23.09.2021 r. do godz. 12.00.

6. Jury konkursu: Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju – Dorota Marek, Nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeradowie-Zdroju- Anna Sołtys , Manager „Izerskiej Łąki” - Katarzyna Rzeczkowska

7. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do publikacji fotografii prac (podpisanych z imienia i nazwiska autora lub grupy) na stronie internetowej miasta Świeradów-Zdrój, na profilu FB Izerska Łąka oraz w Notatniku Świeradowskim.

8. W konkursie wyłoniony będzie jeden zwycięzca w kategorii wiekowej dziecko (6-16 lat) oraz w kategorii wiekowej dorosły (od lat 17). Jak również jury konkursu zastrzega sobie prawo do przyznania od 1 do 5 wyróżnień.

9. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez dostarczenie wykonanego przez siebie domku/hotelu do Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka” mieszczącego się w Świeradowie-Zdroju przy ulicy Rolniczej 7. Prosimy o dołączenie do domków/hoteli kartki z informacjami: Imię i nazwisko (bądź imiona i nazwiska osób z zespołu) - kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na udział w konkursie. Domki przyjmujemy od 03.09.2021 od godz. 10.00 do 21.09.202 r. do godz.15.00.

10. Odbiór domków/hoteli możliwy będzie po rozstrzygnięciu konkursu, jednak nie wcześniej niż od 02.10.21 r. Domki/ hotele konkursowe, które nie zostaną odebrane do 30.11.2021 roku przechodzą we własność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka”. Centrum zastrzega sobie także prawo do rozdania zostawionych domków/hoteli lub przekazania ich na licytacje dobroczynne np. WOŚP it.

11. Zgłoszenie swojego udziału w konkursie oznacza akceptację powyższego regulaminu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W tym w przypadku zdobycia nagrody, publikację imienia i nazwiska oraz zdjęcia domku/hotelu.

zdjęcie pixabay.com  

Multimedia

Mapa