Świeradów-Zdrój

RWSB - REAKTYWACJA. KOWARY - OKRAJ 15 SIERPNIA

A+ A-

Koronawirus to główny tegoroczny rozgrywający – również w sporcie i imprezach biegowych. Cykl Runner's World Super Bieg miał mieć rekordową ilość startów, kilka nowych lokalizacji i odrębną klasyfikację biegów alpejskich. Epidemiczna rzeczywistość postawiła te plany na głowie, a zamiast w maju – cykl i sezon zaczynamy w sierpniu. Z ośmiu planowanych biegów, zostały nam cztery, ale jest też ogromna determinacja żeby je wreszcie „zrobić”, biorąc oczywiście pod uwagę obiektywne możliwości i sanitarne ograniczenia.

 

Pierwszy raz w historii cyklu nie będzie klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. W rozkładzie jazdy mamy więc alpejskie Kowary – Okraj, potem Duszniki – Zdrój i Zieleniec, Polanicę – Zdrój i Świeradów – Zdrój, czyli tradycyjnie na koniec alpejski 4F Świeradów Run wiodący na Stóg Izerski.

 

Część tegorocznych biegów odwołano, część udało się przenieść na inne terminy. Opłaty startowe oraz pakiety opłaconych startów można wykorzystać w tym sezonie lub przenieść na kolejny rok albo dokonać cesji na inne osoby. Wszystkie niewykorzystane pakiety zachowają ważność w roku 2021. Tym zawodnikom, którzy chcą zwrotu opłat startowych za odwołane biegi, organizatorzy RWSB zwracają wpisowe.

 

 

15 sierpnia pobiegniemy więc wreszcie z Kowar na Przełęcz Okraj – to będzie nie tylko jeden z niewielu górskich biegów odbywających się aktualnie w kraju, ale przede wszystkim jeden z niewielu alpejskich. Warto więc tego dnia przyjechać w Karkonosze. Prawie 10 km w górę i prawie 650 m przewyższenia z metą na wysokości 1046 m n.p.m. Opłata startowa wciąż jeszcze wynosi tylko 70 PLN i zawiera się w niej numer startowy na wszystkie kolejne biegi RWSB 2020.

 

Zapisy online działają: https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

 

 

Dzień przed zawodami zapisać się można w biurze zawodów w Kowarach (ul. Jagiellończyka 12, przy muszli koncertowej) – godziny pracy biura to 17:00 – 20:00. W dniu biegu odbiór numerów i zapisy od 8:00 do 10:30. Limit startujących w Kowarach to 300 osób.

 

Trzeba pamiętać, że to będzie bardzo sportowy weekend – w sobotę odbędzie się bieg oraz wyścig kolarski – indywidualna jazda na czas w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a w niedzielę czeka coś dla fanów kolarstwa górskiego, czyli Bike Maraton. I wszystko to właśnie w Kowarach!

 

 

Kolejne spotkanie w ramach RWSB będzie jeszcze w sierpniu – 30 sierpnia w Zieleńcu odbędzie się I Półmaraton Duszniki – Zdrój oraz Zieleniecka 10. Przeniesionyz maja na wrzesień V Półmaraton Polanica – Zdrój wraz z Dziesiątką Staropolanki odbędą się 20 września, a alpejski 4F Świeradów Run 4 października.

 

 

Więcej o biegach tegorocznego RWSB, informacje i zapisy: https://cykl.superbieg.pl

 

Zapraszamy też tu: https://www.facebook.com/Superbieg/

 

Multimedia