Świeradów-Zdrój

TEATRALNA SOBOTA DLA DZIECI I DOROSŁYCH W STACJI WOLIMIERZ

A+ A-

Wita Państwa serdecznie Stacja Wolimierz!


W tę sobotę (4.07.2020) ZAPRASZAMY SERDECZNIE Państwa oraz Państwa Gości na wyjątkową teatralną przygodę!


o godzinie 16:00 Widowisko familijne CYRK TARABUMBA!


Teatr Klinika Lalek, wyjątkowo w tym roku może wystąpić w swojej siedzibie. Po zeszłorocznej, europejskiej trasie teatralnej oraz sukcesach w Chinach i na Tajwanie, jeden z najciekawszych ulicznych teatrów lalkowych w Europie, spędza lato w swojej siedzibie- na Stacji Wolimierz.  Pistanowiliśmy więc wykorzystać zaistniałą sytuację i zaprosić lokalną publiczność oraz turystów na spotkanie z NADMARIONETAMI: Słoniem, Żyrafą i Lwem!

o godzinie 21:00 spektakl dla dorosłych, Teatr Kana MOSKWA - PIETUSZKI  
monodram w wykonaniu Jacka Zawadzkiego  

wizja teatralna poematu Wieniedikta Jerofiejewa  


Nadchodząca sobota będzie początkiem CYKLU TEATRALNYCH WEEKENDÓW na Stacji Wolimierz.   Istnieje możliwość rezerwacji grupowych dla Państwa Gości. Oferujemy także spektakle indywidualne, osobne, dla grup. Proszę o kontakt, jeśli będą Państwo zainteresowani. Nasza Fundacja, jako organizator wrocławskiego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci DZIECINADA, ma szeroką bazę teatrów dla dzieci, które możemy zaprosić do współpracy, by uświetnić pobyt w Górach Izerskich dzięki teatralnej magii.

*spektakl familijny CYRK TARABUMBA skierowany jest do widzów od 2-102 lat.
MOSKWA- PIETUSZKI to spektakl dla widzów dorosłych,
 

**bilety- datki na rzecz Stacji Wolimierz: "Cyrk Tarbumba": min.20zł, MOSKWA- PIETUSZKI: 30zł  

***ilość miejsc ograniczona, prosimy o telefoniczną lub mailową rezerwację miejsc
kontakt: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com, tel. +48 531 757 267



SZCZEGÓŁY:  
Moskwa – Pietuszki ,Wieniedikt Jerofiejew

Jeden z najważniejszych spektakli wyreżyserowanych przez Zygmunta Duczyńskiego, pokazywane było w języku polskim i angielskim na najważniejszych festiwalach oraz ośrodkach sztuki w Polsce, a także w Moskwie, Berlinie, Amsterdamie, Londynie, Edynburgu, Los Angeles, San Diego, Orange Country, San Francisco wszędzie spotykając się ze znakomitymi recenzjami i entuzjastycznym odbiorem.  

,,Arcydzieło rosyjskiej prozy, Moskwa - Pietuszki, nazwane w duchu tradycji gogolowskiej „poematem – może w naiwnym odbiorze sprawiać wrażenie rwącego potoku, bezwładnej alkoholicznej maligny. To jednak pozór. W istocie mamy do czynienia z kunsztowną, wielopiętrową parabolą w szatach z ludowego śmiechowiska ; z opowieścią o bezwyjściowości rosyjskiego losu, wpisanego w obwód zamknięty, z którego ucieczką jest jedynie pijaństwo, ale i ono prowadzi donikąd . To niespełnialne marzenie o wolności, z szaleństwem rozpasanych parodii i przedrzeźniań, z wielką kupą gorzkiego śmiechu, spuentowanego w bezlitosnym, zimnym ciosem stali. Najkrócej: to rosyjski Kawka, ale rosyjski właśnie, więc przełożony na inną wrażliwość i widzenie świata. ''  

monodram w wykonaniu Jacka Zawadzkiego  
scenariusz, scenografia i reżyseria: Zygmunt Duczyński  
tłumaczenie na język polski: Szymon Szechter i Nina Karsow  
autor maski: rzeźbiarz Włodzimierz Klamerus  
autor zdjęć: Wojciech Jabłoński  
autor plakatu: Andrzej Boj Wojtowicz  
premiera 14 maja 1989  


"Ten intymny i gorzki spektakl o beznadziejności i nadziei mimo wszystko - ma w sobie tę ciemną urodę, która otwiera"- pisał po premierze Ryszard D. Liskowacki (Kurier Szczeciński; 3 czerwca 1993). "Patrzyłem z zafascynowaniem i nie mogłem uwierzyć - po raz pierwszy zobaczyłem przedstawienie według utworów Jerofiejewa, które nie było apologią picia wódki - pisał  
Janusz R. Kowalczyk ('Rzeczpospolita'39; 30 listopada 1994).  
- Dopiero Teatr Kana pokazał, że pijana eskapada Wieni ma jakiś cel i, wbrew pozorom, nie są to ujrzane przezeń po raz pierwszy i ostatni w życiu mury Kremla. Nie ma tu także płaczliwego samouskarżania się nad swoją mizerną kondycją osobnika wyrzuconego poza nawias życia z powodu nadmiernych  
predylekcji do alkoholu. Odwrotnie, w ojczyźnie Wieni problem alkoholu w ogóle nie występuje - wszechpotężne pijaństwo jest jedynym antidotum na skarlałe życie, którego pozory wciąż zresztą napędza. Bohater, przejmująco modelowany przez Zawadzkiego schrypniętym głosem, żarem ciemnych oczu, nerwowym, szybko urywanym gestem, nosi w sobie pokłady najwznioślejszej delikatności, czułości, zadumy nad życiem. Wienia Zawadzkiego to wartościowy, wrażliwy i głęboko etyczny człowiek, który swej wiedzy o bliźnich nabył nie tylko z wypisów filozofii, ale i pijackich eskapad po Moskwie.  



Teatr Klinika Lalek, CYRK TARABUMBA

NIECODZIENNIE Teatr Klinika Lalek występuje w swojej siedzibie, gdyż od ponad 30lat każde lato spędza w trasie, odwiedzając ze swoimi wyjątkowymi, lalkowymi spektaklami niemal wszystkie kraje Europy, Iran czy Kubę...a w poprzednim sezonie Cyrk Tarbumba zachwycał dzieci podczas dwumiesięcznej trasy w Chinach i miesiąca występów na Tajwanie. Ten weekend to zatem WYJĄTKOWA OKAZJA! Zapraszamy!  

Ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym.  

Głównymi lalkowymi Bohaterami naszego cyrkowego widowiska jest przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka I tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera I Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!!  

Żyrafa zaśpiewa o Miłości do Natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… W rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów, Clownów….Prezentujemy Państwu nową formę widowiska cyrkowego. Nawiązujemy do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwracamy uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt.  

Spektakl jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na świecie! Tylko tutaj nadmarionety animowane przez aktorów-lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie. hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie…  

Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci i Dzieci i Rodziców I Dziadków…

Multimedia

Mapa