MARSZOBIEG Z FLINSEM PO ZDROWIE WYCIECZKA NR 14/2019 ZADUSZKI W GÓRACH IZERSKICH

  • 3. listopadu 2019 8:30-16:00

  • 665733443

A+ A-

Zbiórka w niedzielę 03.11.2019 r. o godz. 08.30 na parkingu nad szkołą – ul. Kar. S. Wyszyńskiego – skąd wyjeżdżamy na wycieczkę zorganizowaną w ramach projektu „Turystyka Receptą na Zdrowie”, finansowaną ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju.

Trasa (ok 16 km) będzie prowadzić drogami szutrowymi, leśnymi i asfaltowymi. Startujemy z Rozdroża Izerskiego, gdzie zatrzymamy się przy pomniku leśniczego R. Wenigera. Następnie powędrujemy żółtym szlakiem (przy drodze pomnik leśniczego) do Chatki Górzystów (niewielki głaz z tablicą pamiątkową upamiętniająca, ostatnią w Górach Izerskich ofiarę II wojny światowej, Paula Hirta) a po odpoczynku i regeneracji sił wyruszymy na Polanę Izerską i wrócimy do Świeradowa (głaz upamiętniający lekarza uzdrowiskowego Adama).

Wycieczka odbywa się bez względu na pogodę, a tempo i forma pokonania trasy uzależniona jest od indywidualnych możliwości uczestników, którzy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Zapraszamy do udziału w wyprawie punktowanej do Pucharu Złotego Flinsa ph. „Turystyka Receptą na Zdrowie”.

Z powodu organizacji transportu na Rozdroże Izerskie i zamówienia naleśników dających mocy i energii proszę o zapisy pod nr tel. 665733443.

Multimedia