Świeradów-Zdrój

DZIEŃ OTWARTYCH OGRODÓW ŚWIERADÓW-ZDRÓJ 2018

  • 25. srpna 2018 10:00-18:00

  • Organizator : Urząd Miasta Świeradów-Zdrój - Ref. ds. Promocji Gminy, Turystyki, kultury i Sportu, Teresa Fierkowicz

A+ A-

Szanowni Państwo

od kilkunastu lat organizujemy Konkurs dla naszych mieszkańców na najpiękniejsze ogrody, posesje i balkony, w tym roku postanowiliśmy pokazać je Państwu, bo naprawdę są piękne.

Już wkrótce podamy Państwu adresy i godziny otwarcia najpiękniejszych świeradowskich ogrodów, serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia.

Odwiedzić będzie można ogrody:

1. Państwa Marciniak - ul. Chopina 6.

2. Państwa Bigusów - ul. Długa 45 którzy tak Państwa zapraszają do siebie:

Serdecznie zapraszam wszystkich na Dzień Otwarty w moim ogrodzie 25 sierpnia w godz. od 12 do 17. Niby jest sierpień, ale już jest jesiennie. Plony częściowo zebrane, kwiaty przekwitają. Mam nadzieję, że za te kilka dni coś jeszcze w ogrodzie ciekawego będzie, a nawet jeśli nie.... to ... O godz. 12 planuję wiejsko-ogrodową biesiado-degustację chlebów żytnich, gryczanych i mieszanych. Wystąpią one w asyście swojskich kiełbas, smalców, ogórków kiszonych i dżemów. Na ogniu zab ulgocze zupa gulaszowa w towarzystwie pieczonych ziemniaków. Wszystko osłodzimy tortem marchwiowym z jarzębiną i bułami drożdżowymi z owocami. Popijemy sokami porzeczkowymi i lemoniadą z kwiatów czarnego bzu. Chętni i gotowi na wrażenia popróbują rozgrzewającej aronii w wersji promilowej. Z uwagi na ograniczoną (choć znaczną) ilość produktów obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Wszystko wiejskie, swojskie i z mojego ogrodu. Chętnie przyjmę wcześniejsze zapowiedzi dotyczące ilości uczestników.
Serdecznie zapraszam na ul. Długą 45.

3. Państwa Wilczackich - ul. Sienkiewicza 18,

4. Pani Krystyna Piotrowskiej - ul. Boczna 2,

5. Państwo Mikołajczak - ul. Asnyka 6,

6. Pani Halina Kacik - ul. Górska 13,

7. Pani Halina Ganuszewicz - ul. Korczaka 5A/1,

8. Pani Danuta Kordyjak - ul. Korczaka,

9. Pani Barbara Guślińska (balkon) - ul. Korczaka 5B/3. 

Multimedia