Świeradów-Zdrój

Bike Maraton

A+ A-
Kalendarz Bike Maraton 2016!

16 rok startów - 12 edycji w kalendarzu
To będzie już 16 sezon startowy. W 2016 roku Bike Maraton zaproponuje 12 terminów  w kalendarzu. Poza sprawdzonymi w ubiegłym roku miejscowościami pojawią się także dwie całkiem nowe lokalizacje. Początek sezonu to 16 kwietnia i podwrocławska Miękinia, koniec to 8 października i idealny na jesienne ściganie  Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich.  W sprawdzonych lokalizacjach nudy nie będzie - większość tras przejdzie zmiany - największe w Wiśle ( całkiem nowy kierunek jazdy), Wałbrzychu (duży lifting ) oraz Zdzieszowicach ( sporo nowych kilometrów). Nie będzie także stagnacji na pozostałych edycjach, pracujemy nad tym, żeby wszędzie pojawiła się jakaś nowa "wisienka" na trasie. 
Obiszów i Nowa Ruda/Ludwikowice - nowości na trasie Bike Maraton 2016
Bike Park Obiszów to zadziwiające miejsce na mapie. W okolicach Polkowic i Głogowa nagle w lesie wyrasta sieć ścieżek rowerowych z takimi podjazdami i zjazdami, których nie powstydziłyby się liczne górskie miejscowości. Zawodnicy startujący w Bike Maratonie odwiedzą Obiszów i Gminę Grębocice - 7 sierpnia. 
Dzień przed Bike Maratonem będzie można zmierzyć się z trasą Szosowego Klasyku w Grębocicach. Trasa klasyku także zaskakuje, w niby płaskiej części kraju znajdują się kilkukilometrowe podjazdy, a na pełnej rundzie będzie sporo metrów przewyższenia.
Ludwikowice/Nowa Ruda to drugi nowy punkt na mapie Bike Maraton 2016. Góry Sowie, Masyw Włodarza i wszechobecne ślady tajemniczego kompleksu "Riese" to największe atrakcje tej edycji. Prawdziwa górska trasa zadowoli każdego uczestnika Bike Maratonu. 
Bike Week Szklarska Poręba - Bike Maraton i Bike Adventure w jednym tygodniu!
Początek wakacji to bardzo duża dawka prawdziwego MTB w mekce kolarstwa górskiego - Szklarskiej Porębie. Rowerowy tydzień pod nazwą "Bike Week" zgromadzi u podnóża Szrenicy wszelkiej maści rowerzystów. Początek Bike Week to Bike Adventure ( 2 - 5 lipca), 4 etapowy wyścig MTB dla prawdziwych twardzieli ( wersja PRO) oraz mniej zaawansowanych twardzieli ( wersja FUN). 4 dni ścigania po najlepszych ścieżkach Karkonoszy i Gór Izerskich. Kolejny punkt programu to Bike Maraton  ( 9 lipca) oraz Szosowy Klasyk (10 lipca) wyścig dla amatorów kręcenia po asfalcie. Piękna pętla przez Świeradów-Zdrój i Zakręt Śmierci po gładkich jak stół asfaltach. Podczas Bike Week nie zabraknie również Enduro, Dirtu, skoków do wody oraz koncertu gwiazd dużego formatu.


Kalendarz Bike Maraton 2016
1# Miękinia - 16 kwietnia
2# Polanica Zdrój - 7 maja
3# Zdzieszowice  - 21 maja
4# Wałbrzych - 4 czerwca
5# Wisła - 18 czerwca
6# Szklarska Poręba - 9 lipca
7# Bielawa - 23 lipca
8# Obiszów - 7 sierpnia ( niedziela)
9# Myślenice  - 20 sierpnia
10# Jelenia Góra - 11 września ( niedziela)
11# Nowa Ruda/Ludwikowice - 25 września
12# Świeradów-Zdrój – 8  października 

Kalendarz  Superbieg.pl  2016
1# Miękinia - 17 kwietnia
2# Jelenia Góra - 1 maja
3# Polanica-Zdrój - 8 maja
4# Zdzieszowice  - 22 maja
5# Wałbrzych - 5 czerwca
6# Wisła - 19 czerwca
7# Bielawa - 24 lipca
8# Nowa Ruda/Ludwikowice - 25 sierpnia
9# Świeradów-Zdrój - 9 października

Dodatkowo:
Bike Adventure Szklarska Poręba 2016 -  2 - 5 lipca

1# Szosowy Klasyk Szklarska Poręba - 10 lipca
2# Szosowy Klasyk Grębocice - 6 sierpnia

Do zobaczenia  i Zapraszamy ! 

Multimedia